Վարչապետը մասնակցել է համակցված շոգե-գազային ցիկլով նոր էլեկտրակայանի բացմանը (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում մասնակցել է 254 Մվտ հզորությամբ համակցված շոգե-գազային ցիկլով նոր էլեկտրակայանի բացման արարողությանը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Կառավարության ղեկավարը «Ռենկո» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջովաննի Ռուբինիի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել էլեկտրակայանով՝ ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին:
Ծրագրի իրականացման համար ներդրվել է շուրջ 270 միլիոն դոլար: Շինաշխատանքներում ներգրավված է եղել 1200 աշխատակից, իսկ էլեկտրակայանի գործարկումից հետո ստեղծվել է մշտական 50 նոր աշխատատեղ:
Նշվել է, որ կարգաբերման աշխատանքների ավարտից հետո Էլեկտրակայանը ՀՀ էներգետիկ ցանցին է մատակարարելու նմանատիպ կայանների կողմից արտադրվող ամենաէժան էլեկտրաէներգիան։
Էլեկտրակայանի հիմնարկեքի արարողությունը վարչապետ Փաշինյանի մասնակցությամբ տեղի էր ունեցել 2019 թվականի հուլիսի 12-ին:

Премьер-министр принял участие в церемонии открытия новой электростанции с комбинированным тепловым и газовым циклом (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян принял участие в церемонии открытия в Ереване новой электростанции с комбинированным тепловым и газовым циклом мощностью 254 МВт.
Об этом сообщает Аппарат премьер-министра. Премьер-министр в сопровождении генерального директора компании «Ренко» Джованни Рубини осмотрел электростанцию, ознакомился с проделанными работами.
В проект ассигновано около 270 миллионов долларов. К строительным работам было привлечено 1 200 работников, после запуска электростанции создано 50 новых постоянных рабочих мест.
После завершения подготовительных работ электростанция будет поставлять в энергосеть РА самую дешевую электроэнергию, производимую такими станциями.
Церемония закладки фундамента электростанции с участием премьер-министра Пашиняна состоялась 12 июля 2019 года.