27ed58982f74f84e99214189cc2c1dac_XL
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տեղեկացմամբ՝ մայրաքաղաք Երևանում այսօր ցերեկը, նոյեմբերի 30-ին, դեկտեմբերի 3-ին և 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Դեկտեմբերի 1-ի ցերեկը, 2-ի գիշերը սպասվում են տեղումներ:
Նոյեմբերի 29-ի ցերեկը և 30-ին սպասվում է մառախուղ: Դեկտեմբերի 1-ին սպասվում է քամու ուժգնացում 18-20մ/վ: Մարզերում այսօր ցերեկը, նոյեմբերի 30-ին, դեկտեմբերի 1-ի գիշերը, 3-ին և 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Դեկտեմբերի 1-ի ցերեկը, 2-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 2-ի ցերեկը Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում` ձյան տեսքով: Նոյեմբերի 29-ին և 30-ին Արարատյան դաշտում սպասվում է մառախուղ, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Քամին՝ հարավ-արևելյան 2-5մ/վ, նոյեմբերի 30-ին և դեկտեմբերի 1-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 29-ին և 30-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-6 աստիճանով, դեկտեմբերի 1-ին և 2-ին կնվազի 10-12 աստիճանով։ Արցախում այսօր և վաղը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

27ed58982f74f84e99214189cc2c1dac_XL
Днем 29-30 ноября, в ночь на 1 декабря, 3-4 декабря на территории республики осадков не ожидается. Центр гидрометеорологии и мониторинга сообщает, что днем 1-го, ночью 2-го декабря в большинстве регионов, днем 2-го в Сюнике и в Арцахе ожидаются осадки, в горных и предгорных районах в виде снега. 29-30 ноября в Араратской долине ожидаются туманы и плохая видимость. Ветер - юго-восточный, с порывами 2-5 м/с. В некоторых регионах 30 ноября и 1 декабря ожидается усиление ветра до 18-23 м/с.
29-30 ноября температура воздуха постепенно повысится на 4-6 градусов, 1-2 декабря снизится на 10-12 градусов.
29-30 ноября, 3-4 декабря в Ереване осадков не ожидается. Осадки будут днем 1 декабря, ночью 2 декабря. Днем 29 и 30 ноября - туманы. 1 декабря возможно усиление ветра до 18-20 м/с.