Արցախում կովիդով հիվանդներից 19-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
Կորոնավիրուսային հիվանդության իրավիճակը Արցախում Նոյեմբերի 28-ին կատարվել է 75 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 11 նոր դեպք է գրանցվել: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 115 վարակակիր:
Բժիշկները 19 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 57-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 22999 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3899-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Состояние 19-и больных ковидом в Арцахе оценивается как крайне тяжёлое
28 ноября в Республике Арцах проведено 75 тестов, зарегистрировано 11 новых случаев заражения COVID-19. Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что в настоящее время стационарное лечение от коронавирусной болезни проходят 115 инфицированных. Врачи состояние 19 пациентов оценивают как крайне тяжелое, 57 - как тяжелое. Среди них есть и молодые люди. Больные с легкими формами амбулаторное лечение получают в домашних условиях.
В 2021 году для лабораторного выявления коронавируса в Арцахе обследовано 22 999 граждан, из которых у 3 899 оказался положительный результат.