Բարեփոխումներ ՀՀ մանկատան շրջանավարտներին բնակարանի գնման վկայագրեր տրամադրելու գործընթացում (տեսանյութ)
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ իրականացվել են բարեփոխումներ ՀՀ մանկատան շրջանավարտներին բնակարանի գնման վկայագրեր տրամադրելու գործընթացում։
Այսուհետ բնակարանի գնման վկայագրի միջոցով ֆինանսական աջակցություն ստանալու համար կարող են դիմել նաև՝
• 18 տարին լրացած մանկատան սաներն, ովքեր ՀՀ մանկատանը խնամք և դաստիարակություն ստացել են առնվազն 7 տարի (բացառությամբ կենսաբանական ծնողի ընտանիք վերադարձածների),
• ՀՀ մանկատների 2021 թվականի շրջանավարտները։ Մինչ այժմ բնակարանի գնման վկայագրի միջոցով բնակարանի գնման իրավունք է տրվել մանկատան 210 սանի, որից 195-ն արդեն գնել է բնակարան:

Реформы в процедуре выдачи сертификатов на покупку квартир выпускникам детских домов РА (видео)
Реформирована процедура выдачи сертификатов на покупку квартир выпускникам детских домов Армении. Об этом сообщает Министерство труда и социальных вопросов РА.
«Отныне для получения сертификатов на покупку квартир могут обращаться воспитанники детских домов выпуска 2021 года, старше 18 лет, которые получали уход и воспитание в детском доме РА в течение не менее 7 лет (за исключением тех, кто вернулся в семью биологического родителя)», - сообщили в министерстве.
Согласно этому изменению, право на покупку квартиры получили 210 воспитанников детских домов, 195 из которых уже приобрели квартиры.