Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը հանդիպել է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանին
Նոյեմբերի 26-ին ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը նոր կարգավիճակում առաջին հանդիպումն է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ:
Շնորհավորելով Համբարձում Մաթևոսյանին ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ Արցախի նախագահը գործունեության մեջ մաղթել է հաջողություններ և ձեռքբերումներ՝ ի նպաստ Հայաստանի և Արցախի:
Աշխատանքային հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ գործակցության հարցերը, առկա սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման ուղիները: Անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության և անվտանգության խնդիրներին:

Вице-премьер Амбарцум Матевосян провел встречу с президентом Арцаха Араиком Арутюняном
Вице-премьер Республики Армения Амбарцум Матевосян 26 ноября провел первую в новом статусе встречу с президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном.
Как сообщили в пресс-службе офиса вице-премьера, поздравив Амбарцума Матевосяна со вступлением в должность вице-премьера Армении, президент Арцаха пожелал ему успехов и достижений на благо Армении и Арцаха.
В ходе рабочей встречи были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества и пути решения существующих социально-экономических проблем. Также были затронуты нагорно-карабахский конфликт и вопросы безопасности.