Ֆինանսների նախարարը հանդիպել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլիին
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) նորանշանակ մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլիին: Այ սմասին ետղեկացնում է Ֆինանսների նախարարությունը։
Շնորհավորելով տիկին Նացվլիշվիլիին նշանակման առթիվ եւ մաղթելով բեղմնավոր աշխատանք այդ պաշտոնում՝ նախարար Խաչատրյանն իր պատրաստակամությունն է հայտնել մշտապես աջակցելու նրան իր կարեւոր առաքելության իրականացման գործում: Նախարարը հյուրերին է ներկայացրել Կառավարության հնգամյա ծրագիրը, ծրագրային նպատակներն ու առաջնահերթությունները:
Նաթիա Նացվլիշվիլին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար եւ նշել, որ ուշադրությամբ հետեւում եւ բարձր է գնահատում Հայաստանի կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումները, ինչպես նաեւ շեշտել, որ առաջնահերթ է համարում երկկողմանի համագործակցության զարգացումն ու ընդլայնումը:
Ի թիվս այլ հարցերի՝ զրուցակիցները քննարկել են նաեւ կայուն զարգացման նպատակների իրականացման հնարավորություններն ու համագործակցության նոր ուղղությունները:

Министр финансов встретился с постоянным представителем Программы развития ООН Натией Нацвлишвили
Тигран Хачатрян принял новоназначенного постоянного представителя ПРООН в Армении Натию Нацвлишвили.
Об этом сообщает Министерство финансов РА, в котором уточняется, что, поздравив госпожу Нацвлишвили с назначением и пожелав плодотворной работы на этой должности, министр Хачатрян выразил готовность всегда поддерживать ее в выполнении ее важной миссии. Министр представил гостям пятилетнюю программу Правительства, программные цели и приоритеты.
Натия Нацвлишвили поблагодарила за прием и отметила, что внимательно следит и высоко оценивает реформы, проводимые правительством Армении, а также подчеркнула, что считает развитие и расширение двустороннего сотрудничества приоритетом.
Собеседники также обсудили возможности достижения целей устойчивого развития и новые направления сотрудничества.