Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցչին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) նորանշանակ մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլիին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Փոխվարչապետի գրասենյակից։
Ողջունելով հյուրին՝ փոխվարչապետը շնորհավորել է նրան նշանակման կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ իր կարևոր առաքելության իրականացման գործում:
Նաթիա Նացվլիշվիլին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ պատրաստակամ է առավելագույն ջանքերը գործադրելու համատեղ իրականացվող ծրագրերի շրջանակներում համագործակցության խորացման ուղղությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են համագործակցության հնարավոր նոր ուղղությունները, անդրադարձել ծրագրերին առնչվող ընթացիկ հարցերին: Մհեր Գրիգորյանը և Նաթիա Նացվլիշվիլին մտքեր են փոխանակել նաև կայուն զարգացման նպատակների իրականացման, Հայաստանում ընտրական համակարգի կատարելագործման և հանրային կառավարման բարեփոխումների շուրջ:

Мгер Григорян принял постоянного представителя Программы развития ООН в Армении
Вице-премьер Мгер Григорян принял новоназначенного постоянного представителя ПРООН в Армении Натию Нацвлишвили.
Об этом сообщили в правительстве РА. Приветствуя гостя, вице-премьер поздравил его с назначением и пожелал успехов в выполнении его важной миссии.
Натия Нацвлишвили поблагодарил за прием и отметил, что он готов приложить все усилия для углубления сотрудничества в рамках совместных программ.
Отмечается, что собеседники обсудили возможные новые направления сотрудничества, затронули вопросы, связанные с текущими программами.
Мгер Григорян и Натия Нацвлишвили обменялись мнениями о реализации целей устойчивого развития, совершенствовании избирательной системы в Армении и реформах государственного управления.