249367027_5311374188891879_6553171772875137292_n
Հոկտեմբերի 29-ին Տեղ համայնքի ղեկավար՝ պարոն Դ. Ղուլունցի, ՀՀ Սահմանապահ զորքերի ուղեկալի պետ, փոխգնդապետ՝ Դավթյանի և Ռուսական սահմապահ զորքերի կողմից ձեռնարկված, համակարգված և նպատակային գործողությունների արդյունքում հակառակորդի կողմից ետ է հանձնվել ս/թ հոկտեմբերի 22-ին Կոռնիձորի բնակչին պատկանող թվով 106 գլուխ ոչխարները: Այս մասին հայտնում է Տեղի համայնքապետարանը։
«Տեղեկացնում ենք Ձեզ, որ վերջերս ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանի կողմից լրատվամիջոցներով տարածված լուրերը, այն մասին, որ Ադրբեջանցիներն են մտել Կոռնիձորի վարչական տարածք և հափշտակել. բացառապես ապատեղեկատվություն է:
Հորդորում ենք բոլորին չխեղաթյուրել որևիցէ տեղեկատվություն, սպասել Տեղի համայնքապետարանի պաշտոնական հաղորդագրություններին, անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ ենք համագործակցել բոլորի հետ:
Տեղ համայնքի ղեկավարը մշտապես կանգնած է իր ժողովրդի կողքին և մտահոգ է նրանց բոլոր խնդիրներով»,-նշված է հայտարարությունում:

249367027_5311374188891879_6553171772875137292_n
В результате скоординированных и целенаправленных действий главы общины Тег Давида Гулунца, начальника Пограничных войск Армении подполковника Давтяна и российских пограничников 22 октября противник вернул 106 овец, принадлежащих жителю Корнидзора. Об этом говорится на странице общины Тег в Фейсбуке.
В администрации общины также отметили, что недавнее сообщение омбудсмена Армении Армана Татояна о том, что азербайджанцы проникли на административную территорию Корнидзора и украли овец, является дезинформацией. В муниципалитете призвали всех не искажать информацию, дождаться официальных сообщений местного муниципалитета, отметив, что в случае необходимости готовы сотрудничать со всеми.