Կորոնաթվերը աճում են․ հաստատվել է 2146 նոր դեպք
Հոկտեմբերի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 291 052 դեպք, որոնցից 258 486-ն` առողջացած, 5944-ը` մահվան ելքով: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 25 374 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 958 792 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 18 598 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2146 նոր դեպք: Ունենք 1134 առողջացած, 42 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1248 է:

Коронавирусные цифры растут: подтверждено 2146 новых случаев
По состоянию на 11:00 22 октября в Армении всего подтверждено 291 052 случаев заражения COVID-19, 258 486 из которых вылечились, есть 5 944 летальных исхода.
Министерство здравоохранения Армении сообщает, что за последние сутки проведено 18 598 тестов. Подтверждено 2 146 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 1 134 заболевших, есть 42 летальных исхода.
В предыдущий день зарегистрировано 5 случаев смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 248.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 25 374 пациентов. Всего проведено 1 958 792 теста.