Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ռուս պաշտոնյաների պատվիրակությանը
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի արտասահմանյան երկրների հետ միջտարածաշրջանային եւ մշակութային կապերի վարչության պետ Իգոր Մասլովի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակները Հայաստանում են՝ մասնակցելու  հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 8-րդ համաժողովին:
Կողմերը քննարկել են համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորությունները, ինչպես նաեւ երկխոսություն ապահովող տարբեր հարթակների ստեղծման հեռանկարները:  Անդրադարձ է եղել օրենսդիր մարմինների  գործունեության տարածաշրջանային առաջնահերթություններին:
Ռուսական կողմը հանդես է եկել տարբեր ձեւաչափերի փոխգործակցության  առաջարկներով, որոնց իրականացման  ուղղությամբ երկուստեք կարեւորվել է համատեղ օրակարգերի ձեւավորումը:

Ален Симонян принял делегацию российских чиновников
Поддержи А1+!Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян 18 октября принял делегацию во главе с начальником управления президента Российской Федерации по межрегиональным и культурным связям с зарубежными странами Игорем Масловым. Делегация прибыла в Армению для участия в 8-м Армяно-российском межрегиональном форуме.
Стороны обсудили возможности реализации совместных проектов, а также перспективы создания различных площадок для диалога. Также были затронуты региональные приоритеты законодательной власти.
Российская сторона предложила различные форматы сотрудничества, по реализации которых двусторонне была подчеркнута важность формирования совместных повесток.