Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1765, մահվան՝ 38 դեպք
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 278 431 դեպք, որոնցից 252 211-ն` առողջացած, 5713-ը` մահվան ելքով: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 19 275 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 855 238 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 15 616 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1765 նոր դեպք:
Ունենք 881 առողջացած, 38 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1232 է:

Подтверждено 1 765 случаев коронавирусной болезни, 38 случаев смерти
Поддержи А1+!По состоянию на 11:00 15 октября в Армении всего подтверждено 278 431 случаев заражения COVID-19, 252 211 из которых вылечились, есть 5 713 летальных исходов.
Министерство здравоохранения Армении сообщает, за последние сутки проведено 15 616 тестов. Подтверждено 1 765 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 881 заболевших, есть 38 летальных исходов.
В предыдущий день зарегистрирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 232.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 19 275 пациентов. Всего проведено 1 855 238 тестов.