Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի նորանշանակ կանցլերին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրիայի դաշնային կանցլեր Ալեքսանդր Շալենբերգին՝ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարությունը։
Ընդունեք խնդրեմ իմ ամենաջերմ շնորհավորանքները Ավստրիայի Հանրապետության դաշնային կանցլերի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Ավստրիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով էլ ավելի կբարձրացնենք փոխշահավետ համագործակցությունը Հայաստանի և Ավստրիայի միջև և կխորացնենք մեր բազմակողմ համագործակցությունը, որը լավագույնս կնպաստի ԵՄ-Հայաստան Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն հաջողություններ Ձեր կարևոր առաքելության իրականացման գործում»:

Премьер-министр направил поздравительное послание новоназначенному канцлеру Австрии
Премьер-министр Никол Пашинян направил канцлеру Австрии Александру Шалленбергу поздравительное послание в связи с назначением на должность.
«Ваше Превосходительство, примите мои самые теплые поздравления в связи с Вашим назначением на должность канцлера Австрийской Республики.
Армения высоко ценит развитие и углубление дружеских отношений с Австрией. Уверен, что совместными усилиями мы и дальше будем укреплять взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Австрией, углублять наше многостороннее сотрудничество, что наилучшим образом будет способствовать реализации Соглашения о всеобъемлющем расширенном партнерстве ЕС-Армения.