ՀայՓոստը մինչև 50 տոկոսով իջեցնում է դեպի Եվրոպա ուղարկվող առաքանիների սակագները
ՀայՓոստը տեղեկացնում է, որ հատուկ ակցիայի շրջանակում մինչև 50 տոկոսով իջեցնում է դեպի Եվրոպա ուղարկվող առաքանիների սակագները: Միջազգային ավիափոխադրող ընկերությունների հետ հաջող բանակցությունների շնորհիվ, ՀայՓոստը դեպի Եվրոպական երկրներ 1 կիլոգրամից ավել ծանրոցների համար առաքման սակագները իջեցրել է 50 տոկոսով՝ յուրաքանչյուր հաջորդ կիլոգրամի համար: Իսկ մանր կապոցների առաքման սակագինը իջեցրել է մոտ 25 տոկոս:
Համաշխարհային Փոստային Միությունը հոկտեմբերի 8-ին տոնում է Փոստի համաշխարհային օրը, որի առթիվ ՀայՓոստը բացեց նոր, հերթական վերաբրենավորված փոստային բաժանմունքը: Այն տեխնիկապես հագեցած է և ունի մի շարք նորարարություններ, ինչպես հերթերի կարգավորման էլեկտրոնային համակարգ, հանդերձարան, որտեղ հաճախորդը կարող է փորձել առցանց պատվիրված իրերը, բջջային հեռախոսների և աքսեսուարների վաճառք, Wi-Fi հասանելիություն և այլն:
Նոր փոստային բաժանմունքի պաշտոնական բացմանը մասնակցեցին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ ԲՏԱ նախարար Վահագն Խաչատուրյանը և ՀայՓոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը: «Արդիականացումից հետո այսօր վերաբացվում է նորացված այս գեղեցիկ, հարմարավետ, տեխնոլոգիական լուծումներով վերազինված փոստային բաժանմուքը։
Օրը նշանակալի է նաև նրանով, որ այսօր Փոստի համաշխարհային օրն է, ինչի առիթով ուզում եմ սրտանց շնորհավորել ոլորտի բոլոր աշխատակիցներին, մաղթել նորանոր ձեռքբերումներ անչափ կարևոր և պատասխանատու իրենց գործունեությունում։ Այն հետևողական աշխատանքը, որն այսօր իրականացվում է «ՀայՓոստ»-ի աշխատակիցների կողմից, վստահություն է ներշնչում, որ առաջիկայում էլ ավելի կբարձրանա մեր բնակչությանը մատուցվող ծառայությունների որակը և կընդլայնվի դրանց շրջանակը»,- նշեց ՀՀ ԲՏԱ նախարար Վահագն Խաչատուրյանը:
«Շնորհավորում եմ բոլորիս Փոստի համաշխարհային օրվա առթիվ և ողջունում մեր նորաբաց, վերաբրենդավորված բաժանմունքում: Մեր բաժանմունքները դառնում են ավելի հագեցած և ժամանակակից: Հոկտեմբեր ամսից առաջարկում ենք հատուկ ակցիա. այժմ ավելի մատչելի ենք դարձնում դեպի Եվրոպական բոլոր պետություններ ուղարկվող առաքանիների սակագները: Սա հնարավորություն կտա ամրապնդել Եվրոպայի հետ կապը և միաժամանակ աջակցել փոքր և միջին բիզնեսին»,- նշեց ՀայՓոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը:

«Айпост» снижает тарифы на отправку почтовых отправлений в Европу до 50%
Благодаря успешным переговорам с международными авиакомпаниями компания «Айпост» снизила стоимость доставки посылок весом более 1 кг в страны Европы на 50% за каждый последующий килограмм. А тариф на доставку мелких посылок снижен примерно на 25%.
«8 октября Всемирный почтовый союз отмечает Всемирный день почты, по случаю которого компания «Айпост» открыла новое почтовое отделение с ребрендингом. Оно технически оборудовано и имеет ряд нововведений, таких как система электронной очереди, гардероб, где покупатель может опробовать товары, заказанные онлайн, продажа аксессуаров для мобильных телефонов, доступ к Wi-Fi и т. д.», - сообщили в «Айпост».
На церемонии официального открытия почтового отделения присутствовали заместитель председателя НС РА Акоп Аршакян, министр ВТП РА Ваагн Хачатурян, генеральный директор «Айпост» Айк Карапетян.
«Сегодня после модернизации открывается это красивое, удобное почтовое отделение, оснащенное технологическими решениями. Этот день знаменателен тем, что сегодня Всемирный день почты, по случаю которого я хотел бы сердечно поздравить всех сотрудников отрасли, пожелать им новых достижений в их очень важной и ответственной деятельности. Последовательная работа, проводимая коллективом «Айпост», вселяет уверенность, что в ближайшем будущем качество услуг, предоставляемых нашему населению, еще больше повысится, и их объем будет расширяться», - сказал министр ВТП РА.