34 մահվան դեպք՝ 1 օրում․ կորոնաթվերն այսօր
Հոկտեմբերի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 269 874 դեպք, որոնցից 246 659-ն` առողջացած, 5499-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է  Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16 490 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 789 088 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 8576 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1202 նոր դեպք:
Ունենք 400 առողջացած, 33 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1226 է:

34 случая смерти за 1 день: коронавирус сегодня
По состоянию на 11:00 8 октября в Армении всего подтверждено 269 874 случая заражения COVID-19, 246 659 из которых вылечились, есть 5 499 летальных исходов.
Об этом сообщает Министерство здравоохранения Армении. За последние сутки проведено 8 576 тестов. Подтверждено 1 202 новых случая заражения COVID-19, вылечились 400 заболевших, есть 33 летальных исходов.
В предыдущий день зарегистрирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Общее количество таких случаев - 1 226.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 16 490 пациента. Всего проведено 1 789 088 тестов.