Մարությանը հարգանքի տուրք է մատուցել պատերազմի զոհերի հիշատակին (տեսանյութ)
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության ժամանակ անձնվիրաբար զոհված հերոսների շիրիմներին։
Քաղաքապետ Մարությանը զրուցել է զոհված զինծառայողների հարազատների հետ՝ մաղթելով նրանց ուժ և համբերություն:  Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այցելել է նաև Երկրապահ կամավորականների միություն՝ մասնակցելու Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հերոսների հիշատակին նվիրված խաչքարի բացման արարողությանը:
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել նաև Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գևորգյանը, ԲԴԽ նախագահ Գագիկ Ջհանգիրյանը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր:

Марутян почтил память погибших на войне (видео)
Мэр Еревана Айк Марутян посетил воинский пантеон «Ераблур», почтил память героев, самоотверженно погибших при защите Родины. Айк Марутян побеседовал с родственниками погибших военнослужащих, пожелав им сил и стойкости.
Мэр Еревана Айк Марутян также посетил Союз добровольцев «Еркрапа», чтобы принять участие в церемонии открытия хачкара, посвященного памяти героев 44-дневной Арцахской войны.
В мероприятии также приняли участие секретарь Совета безопасности Армен Григорян, председатель Высшего судебного совета Гагик Джангирян, руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, министр обороны Аршак Карапетян, министр по чрезвычайным ситуациям Андраник Пилоян, другие официальные лица и гости.