Արմեն Սարգսյան ուղերձ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսին՝ ծննդյան 75-ամյակի առթիվ: Այս մասին նշվում է նախագահի աշխատակազմի կողմից տարածված հաղորդագրության մեջ։
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է. «Հայաստանը մեծապես կարևորում է Կիպրոսի հետ ընդհանուր քաղաքակրթական արժեքների, դարավոր բարեկամության և փոխադարձ շահերի վրա հիմնված հարաբերությունները։ Համոզված եմ, որ առկա է երկկողմ կապերի ամրապնդման հսկայական ներուժ, որը համատեղ ջանքերով կհամալրվի նոր գաղափարներով ու նախաձեռնություններով։ Լիահույս եմ, որ Հայաստանի և Կիպրոսի միջև ռազմավարական գործընկերությունն ու փոխըմբռնումը այսուհետ ևս կընդլայնվեն և կխորանան՝ ի շահ մեր ժողովուրդների: Հայ-կիպրական փոխգործակցությանը մեծապես նպաստում են նաև Կիպրոսում բնակվող մեր հայրենակիցները, որոնք իրենց ներդրումն ունեն Կիպրոսի սոցիալական, տնտեսական և մշակութային կյանքում, ինչպես նաև անգնահատելի ավանդ՝ երկու ժողովուրդների միջև բարեկամության ամրապնդման և զարգացման գործում»:
Արմեն Սարգսյանը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության 30-ամյակի առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես նշվում է. «Համոզված եմ, որ Ձեր ղեկավարությամբ Թուրքմենստանը շարունակելու է առաջընթացի և բարգավաճման իր ուղին: Հայաստանի և Թուրքմենստանի ժողովուրդների դարավոր կապերը և բարեկամության ջերմ ավանդույթները հաստատուն հիմք են մեր երկրների միջև հարաբերությունների ամրապնդման և առկա ներուժի լիարժեք իրացման համար: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կհաջողվի ապահովել Հայաստանի և Թուրքմենստանի միջև փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացումը»:

Արմեն Սարգսյան ուղերձ
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Республики Кипр Никосу Анастасиадису по случаю 75-летия.
«Армению придает важность основанным на общих цивилизационных ценностях, многовековой дружбе и взаимных интересах отношениям с Кипром. Убежден, что наличествует огромный потенциал для укрепления двусторонних связей, который совместными усилиями будет дополнен новыми идеями и инициативами.
Надеюсь, что стратегическое партнерство и взаимопонимание между Арменией и Кипром тоже будут расширяться и углубляться на благо наших народов.
Проживающие на Кипре наши соотечественники, которые играют важную роль в социальной, экономической и культурной жизни Кипра, вносят большой вклад в армяно-кипрское сотрудничество, а также в укрепление и развитие дружбы между двумя народами».
Президент Республики Армения Армен Саркисян по случаю 30-летия национального праздника страны направил президенту Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедову поздравительное послание.
«Убежден, что под Вашим руководством Туркменистан и дальше будет идти по пути прогресса и процветания.
Многовековые связи между народами Армении и Туркменистана и теплые традиции дружбы являются прочной основой для укрепления отношений между нашими странами и полной реализации имеющегося потенциала.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем обеспечить дальнейшее развитие взаимовыгодного сотрудничества между Арменией и Туркменистаном».