Անկառավարելի գնաճ․ ինչպե՞ս փրկել Հայաստանի տնտեսությունը «թուրքացումից» (տեսանյութ)
Հայաստանում 2021թ արձանագրված շարունակական գնաճը ապագայում հնարավոր է նոր թափ ստանա էներգակիրների սպասվող թանկացման ֆոնին։ Բացի այդ կան նոր մարտահրավերներ՝ Գորիս-Կապան մայրուղու իրավիճակով պայմանավորված։
Ադրբեջանը խոչնդոտում է իրանական բեռնատարների մուտքը, եւ չկա երաշխիք, որ վաղը իրանական ապրանքները անարգել կմտնեն ՀՀ շուկա։
Ի՞նչ է անում ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը՝ հայտարարում է, որ Հայաստանի տնտեսությունը 5 տարի անց այլ կառուցվածք կունենա՝ սպառողականից դառնալով ներդրումային, մինչդեռ չկան օրենսդրական երաշխիքներ, որ այդ ներդրողները չեն լինի ծպտյալ՝ ադրբեջանա-թուրքական ծագման։

Неуправляемая инфляция: как спасти экономику Армении от «тюркизации»? (видео)
Постоянная инфляция, зафиксированная в Армении в 2021 году, в будущем может получить новый размах на фоне ожидаемого подорожания энергоносителей. Кроме этого, есть новые вызовы, обусловленные ситуацией на магистрали Горис-Капан.
Азербайджан препятствует въезду иранских грузовиков, и нет гарантий, что завтра иранские товары беспрепятственно поступят на рынок РА.
Что делает Министерство экономики РА? Заявляет, что экономика Армении через 5 лет будет иметь другую структуру – от потребительской став инвестиционной, между тем нет законодательных гарантий, что эти инвесторы не будут замаскированными – азербайджано-турецкого происхождения.