Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանի դիրքային հատվածում հայտնաբերվել է ևս մեկ հայ զինծառայողի աճյուն
Փրկարարական մեկ ջոկատով զոհված զինծառայողների աճյունների որոնումներն այսօր իրականացվել են Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում: Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ն։
Դիրքային հատվածում հայտնաբերվել է ևս մեկ հայ զինծառայողի աճյուն: Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Այսպես, 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից սկսված որոնողական աշխատանքների արդյունքում՝ օգոստոսի 24-ի դրությամբ, Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներից տարհանվել է ընդհանուր 1648 զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:
Առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

В Джракане (Джебраиле) были найдены останки ещё одного армянского военнослужащего
24 августа в Джраканском (Джебраильском) районе был продолжен поиск тел погибших и пропавших без вести армянских военнослужащих силами 1-го спасательного отряда. В результате поисков на позиционном участке были найдены останки  еще одного армянского военнослужащего.
Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха, отмечая, что личность найденного военнослужащего будет подтверждена после судебно-медицинской экспертизы.
В результате поисковых операций, начатых 13 ноября 2020 года, с территорий, находящихся под контролем Азербайджана, по состоянию на 24 августа,  в общей сложности  были найдены и эвакуированы останки 1648 военнослужащих и мирных жителей.