Այսուհետ Երևան-Երասխ երթուղին սպասարկելու է ժամանակակից էլեկտրագնացքը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 23-ից Երևան-Երասխ-Երևան երթուղին սպասարկելու է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության ԷՊ2Դ նոր տիպի չորս էլեկտրագնացքներից մեկը: Այն կփոխարինի հին ԷՌ-2 էլեկտրագնացքը:
Ընկերության ղեկավարությունը խոստացել է նոր շարժակազմը շահագործմանը հանձնել օգոստոսի սկզբին կայացած շնորհանդեսի ժամանակ: Միևնույն ժամանակ, էլեկտրագնացքի ժամանակացույցը փոփոխության չի ենթարկվել. Երևանից էլեկտրագնացքը մեկնում է ամեն օր ժամը 19:00 -ին, իսկ Երասխից` 6:30-ին:
ՀԿԵ-ի սակագնային քաղաքականության շրջանակներում ուղեվարձը փոքր-ինչ թանկացել է: Երևանից Զոդ կայարան տոմսի գինը բարձրացել է մինչև 350 դրամ (նախկին 300-ի փոխարեն), իսկ Սուրենավան, Արմաշ և Երասխ կայարանները` մինչև 700 դրամ (նախկինում` 600 դրամ):
Ավելի մանրամասն տեղեկությունների համար կարող եք այցելել ՀԿԵ-ի պաշտոնական կայքը` www.railway.am:
Ընկերությունը կոչ է անում քաղաքացիներին խստորեն պահպանել կորոնավիրուսային վարակի դեմ պայքարի պաշտոնական կանոնները, բժշկական դիմակներ կրել տարածքներում և գնացքներում և անպայման օգտագործել հակասեպտիկներ:

Отныне маршрут Ереван-Ерасх будет обслуживать современный электропоезд
С 23 августа по маршруту Ереван-Ерасх-Ереван будет курсировать один из четырех электропоездов нового типа Южно-Кавказской железнодорожной компании EP2D. Компания сообщает, что заменит старый электропоезд ЭР-2.
Расписание не изменилось, как и прежде, электричка отправляется из Еревана каждый день в 19:00, из Ерасха в 6:30.
«В рамках тарифной политики ЮКЖД стоимость проезда немного увеличилась. Стоимость билетов от Еревана до станции Зод увеличилась до 350 драмов (вместо прежних 300), а до станций Суренаван, Армаш-Ерасх - до 700 драмов (ранее 600 драмов)», - сказали в Южно-Кавказской железной дороге.