Արցախի պետական նախարարն ընդունել է Հայաստանի բանկերի միության ղեկավարությանը
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը օգոստոսի 19-ին ընդունել է Հայաստանի բանկերի միության պատվիրակությանը՝ գործադիր տնօրեն Սեյրան Սարգսյանի գլխավորությամբ:
Պետական նախարարը պահանջված է համարել Արցախի կողքին գտնվելու Հայաստանի բանկերի միության առաքելությունը՝ ընդգծելով, որ Արցախը հիմա, առավել քան երբևէ, ունի համայն հայության աջակցության կարիքը ոչ միայն խոսքով, այլև հաճախակի այցելություններով:
Հայաստանի բանկերի միության գործադիր տնօրեն Սեյրան Սարգսյանը ընդգծել է, որ այս այցը նշանավորվում է կրթության համակարգի հետ համագործակցության հերթական առարկայական օրինակով, ինչի ապացույցը 15 կրթօջախի վերազինումն է համակարգչային տեխնիկայով: Ս.Սարգսյանը վստահեցրել է, որ Արցախի կրթության բնագավառին աջակցությունը լինելու է շարունակական:
Պետական նախարար Ա. Բեգլարյանը, շնորհակալություն հայտնելով մի շարք դպրոցների ցուցաբերված աջակցության համար, անդրադարձել է հետագա համագործակցության հնարավոր ուղղություններին, այդ թվում՝ բնակչության ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանը միտված ջանքերին:

Государственный министр Арцаха принял руководство Союза банков Армении
19 августа Государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян принял делегацию Союза банков Армении во главе с исполнительным директором Сейраном Саркисяном.
Отдел информации и общественных связей аппарата государственного министра Республики Арцах сообщил, что Артак Бегларян считает миссию Союза банков Армении близкой к Арцаху, подчеркнув, что Арцах сейчас больше как никогда, нуждается в поддержке всех армян не только на словах, но и частыми визитами.
Исполнительный директор Союза банков Армении Сейран Саргсян подчеркнул, что этот визит отмечен еще одним конкретным примером сотрудничества с системой образования, о чем свидетельствует оснащение 15 учебных заведений компьютерной техникой. С. Саргсян заверил, что поддержка в сфере образования Арцаха будет постоянной.
Государственный министр А. Бегларян, выразив благодарность за поддержку, оказываемую ряду школ, упомянул возможные направления дальнейшего сотрудничества, в том числе усилия, направленные на повышение финансовой грамотности населения.