Կորոնավիրուսային հիվանդության 357 նոր դեպք
Օգոստոսի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 235 171 դեպք, որոնցից 223 070-ն` առողջացած, 4713-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ-ն։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6250 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 446 731 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 6584 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 357 նոր դեպք:
Ունենք 269 առողջացած, 11 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1138 է:

357 новых случаев коронавирусной болезни
Поддержи А1+!17 августа, к 11:00, в Армении подтверждено 357 новых случаев коронавируса, выздоровели 269 граждан, зарегистрировано 11 новых смертей. За один день было проведено 6584 теста. Таким образом, общее количество тестов достигло 1 446 731.
Подтвержден 235 171 случай заболевания коронавирусом, из которых 223 070 вылечили и 4713 закончились смертельным исходом. 6250 пациентов в настоящее время проходят курс лечения от коронавирусной болезни.
Накануне зарегистрировано 2 случая смерти, когда пациент переболел коронавирусной инфекцией, но умер от другого заболевания. Всего таких случаев 1138.