220279663_784946728869369_6141750721750900476_n
Արդեն մեկնարկել է 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված պատերազմական գործողությունների հետևանքով նյութական վնաս կրած ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց պետական ֆինանսական աջակցության միջոցառման իրականացման գործընթացը: Տվյալ ծրագրի շրջանակներում այս ընթացքում արդեն տրամադրվել է 52 ավտոմեքենայի վնասի դիմաց աջակցություն (մի մասը՝ լրիվությամբ՝ բռնազավթված տարածքներում մնացած, մյուս մասը՝ մասնակի՝ արկերի պայթյուններից վնասված): Այս մասին հայտնում է ԱՀ նախագահը։
Այս պահին պետական հանձնաժողովը տարբեր գույքային կորուստների դիմաց ընդունել է ավելի քան 3900 դիմում: Իմ հանձնարարությամբ՝ բոլոր դիմումները կենթարկվեն պատշաճ ուսումնասիրության ու քննարկման, և, ըստ կարգի, մեր բոլոր քաղաքացիները կստանան համապատասխան աջակցություն:

220279663_784946728869369_6141750721750900476_n
В Арцахе начался процесс предоставления финансового содействия физическим и юридическим лицам, понесшим материальный ущерб в результате войны 27 сентября 2020 года.
На своей странице в Facebook написал президент Арцаха Араик Арутюнян.
«В рамках этой программы помощь уже оказана  52 лицам, автомобили которых были повреждены (некоторые из них остались на оккупированных территориях, другие - частично повреждены в результате взрывов снарядов).
В настоящее время в Госкомиссию поступило более 3 900 заявлений об имущественных потерях разного рода. По моему поручению все заявки должным образом будут изучены и обсуждены, и, согласно процедуре, все наши граждане получат соответствующую поддержку», - написал Араик Арутюнян.