«Ձեր հաջողությունը մեր դատական համակարգի հաջողությունն է լինելու». տեղի է ունեցել դատավորների երդման արարողություն (տեսանյութ)
Նախագահական նստավայրում, Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի մասնակցությամբ, այսօր տեղի է ունեցել վերաքննիչ վարչական դատարանի դատավոր Կարեն Գևորգյանի, վարչական դատարանի դատավորներ Արմեն Ներսիսյանի և Ելենա Առաքելյանի երդման արարողությունը։
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է նորանշանակ դատավորներին և մաղթել հաջողություններ: «Վստահ եմ, որ գիտակցում եք այն բարձր պատասխանատվությունը, որն այսօրվանից ստանձնում եք: Ձեզ հաջողություն եմ մաղթում, քանի որ ձեր հաջողությունը մեր ողջ դատական համակարգի հաջողությունն է լինելու»,-ընդգծել է նախագահը:

«Ваш успех станет успехом нашей судебной системы»: состоялась церемония принесения присяги судей (видео)
15 июля в Президентском дворце при участии президента республики Армена Саркисяна состоялась церемония принесения присяги судьи Апелляционного административного суда Карена Геворгяна, судей Административного суда Армена Нерсисяна и Елены Аракелян. Об этом сообщило Управление по связям с общественностью Аппарата президента.
Президент Саркисян поздравил назначенных судей и пожелал им успехов. «Уверен, что Вы осознаёте высокую ответственность, которую сегодня возлагаете на себя. Желаю Вам успехов, потому что Ваш успех станет успехом всей нашей судебной системы», - обратился президент к судьям.