Վլադիմիր Կարապետյանը հավատարմագրերն է հանձնել Ուկրաինայի ԱԳՆ ղեկավարությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈւկրաինայում Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը հուլիսի 1-ին հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարության ղեկավարության հետ՝ հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ։ Այդ մասին հաղորդում է Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունը:
«Նախ դեսպան Կարապետյանը հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վասիլ Բոդնարին։ Արարողակարգային շփումից հետո տեղի ունեցավ հանգամանալից քննարկում հայ-ուկրաինական երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ։
Կողմերն արտահայտեցին իրենց հաստատակամությունը կազմակերպելու հնարավորինս արդյունավետ համագործակցություն՝ արդի օրակարգի պայմաններում երկու երկրների հարաբերությունների խորացման ուղղությամբ։
Ապա տեղի ունեցավ դեսպան Վ․Կարապետյանի հանդիպումը Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Դմիտրո Կուլեբայի հետ։ Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին, նախարարը պատրաստակամություն հայտնեց նպաստել Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմանը բոլոր ոլորտներում։ Նախարարը շնորհավորեց խորհրդարանական ընտրություններին Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ և վստահություն հայտնեց, որ Հայաստանը կշարունակի ժողովրդավարական բարեփոխումները»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Владимир Карапетян вручил верительные грамоты руководству МИД Украины
Поддержи А1+!Новоназначенный посол Республики Армения в Украине Владимир Карапетян 1 июля встретился с руководством МИД Украины по случаю вручения копий верительных грамот. Об этом сообщает посольство Армении в Украине.
Сначала посол Карапетян вручил копии верительных грамот заместителю министра иностранных дел Украины Василю Боднару. После церемониальной части состоялась обстоятельная дискуссия по ряду представляющих общий интерес вопросов, связанных с двусторонними армяно-украинскими отношениями.
Стороны выразили решимость организовать максимально эффективное сотрудничество с целью углубления отношений между двумя странами в условиях актуальной повестки дня.
Затем посол Карапетян встретился с министром иностранных дел Украины Дмитрием Кулебой. Приветствуя новоназначенного посла, министр выразил готовность содействовать развитию отношений с Арменией во всех сферах. Министр поздравил с убедительной победой партии «Гражданский договор» на парламентских выборах, выразил уверенность, что Армения продолжит демократические реформы.