Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 դեպք
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախում հունիսի 26-ին կատարվել է 32 թեստավորում, որով հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք։
Այս մասին հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 11 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
«Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 8825 քաղաքացու հետազոտություն, որից 905-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2889 դեպք: Կատարվել է 26 277 թեստավորում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումները իրականացվում ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ ամբուլատոր-պոլիկլինիկական բաժանմունքում «Արևիկ» բուժմիավորումում և շրջանային բուժմիավորումներում: