Քոչարյանը չի վերադառնում նույն ձևով, ինչ եղել է այն ժամանակ, փոխվել է․ Արմեն Ռուստամյան (տեսանյութ)
«Դաշնակցություն» կուսակցության բյուրոյի նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ցուցակի 7-րդ հորիզոնականը զբաղեցնող Արմեն Ռուստամյանը գտնում է, որ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը փոխվել է։
Ասում է՝ իմաստնացել է։ ՀՅԴ-ական գործիչը համաձայն չէ այն քննադատություններին, որ Քոչարյանն իր նախագահության տարիներին իր համախոհներով ապօրինի կերպով մեծ հարստություն է կուտակել և հակադարձում է՝ եթե այդպես է, թող հայտնաբերեն ու պատասխանատվության ենթարկեն։
Անդրադառնալով 44-օրյա պատերազմին և ՌԴ-ի կողմից զենքի գնման մատակարարումն ուշացնելու վերաբերյալ դիտարկումներին՝ ասում է, տվյալներ կան, որ գնված զենքը թողնվել է Կովկասի հյուսիսում և մինչև պատերազմը չի ներկրվել։
Ինչ վերաբերում է երեկ Էրդողանի և Ալիևի՝ Շուշի կատարած այցին, Արմեն Ռուստամյանն ասաց, որ այդ քաղաքը մեզ համար դառնալու է նույնը, ինչ Մասիս սարն է։
«Շուշին մերն է, բայց թուրքերի ձեռքում է։ Շուշին բարձունքի վրա ճոխացնելու են, դարձնելու են ծաղկող մի տարածք, և մենք անընդհատ դրա կողքով անցնելու ենք ու ողբալու ենք, թե ինչպես կորցրեցինք մեր քաղաքը»,- հավելեց նա։

Кочарян не возвращается таким же, каким он был тогда, он изменился: Армен Рустамян (видео)
Председатель бюро партии «Дашнакцутюн», занимающий 7-ю строку предвыборного списка блока «Армения» Армен Рустамян считает, что бывший президент Роберт Кочарян изменился.
Говорит, что он стал мудрее. Деятель от АРФД не согласен с критикой, что Кочарян в годы своего президентства вместе со своими сторонниками незаконно накопил большое богатство и возражает: если это так, пусть обнаружат и привлекут к ответственности.
Касаясь 44-дневной войны и наблюдений о задержки поставки оружия со стороны РФ, говорит, есть данные, что купленное оружие было оставлено на севере Кавказа и не было ввезено до войны.
Касательно вчерашнего визита в Шуши Эрдогана и Алиева, Армен Рустамян сказал, что этот город станет для нас тем же, что и гора Масис.
«Шуши – наш, но в руках турок. Шуши на возвышенности они сделают роскошной, цветущей территорией, и мы постоянно будем проходить рядом и оплакивать, как мы потеряли наш город», - добавил он.