Վիդեոներ կան, թե Ծառուկյանը որտեղից փող կբերի՝ այդ մարդիկ թագավորական ընտանիքներից են. Մ․Մելքումյան (տեսանյութ)
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանն ասում է, թե այս անգամ երկրի ղեկավար լինելու հերթը Գագիկ Ծառուկյանինն է, և որ իշխանությունը ձևավորվելու է իրենց ձայներով։ «ԲՀԿ-ի ձայները լինելու են որոշիչ»,- համոզված է պատգամավորը։
Մ․Մելքումյանը նաև գտնում է, որ իշխանությունների բախտը որոշվելու է ընտրություններից ընդամենը 2-3 օր առաջ, հունիսի 17-18-ին ընտրողների տրամադրությունները բյուրեղանալու են։ «Խորհրդարան անցնելու են խոշոր ուժերը, երեք կամ չորս ուժ»,- հավելում է նա։
Անդրադառնալով մոտ 2 մլն միավոր վարկերի մարմանը՝ Մ․Մելքումյանն ասաց, որ դրա համար անհրաժեշտ է մոտ 1,1 մլրդ դոլար, ինչը Գ․Ծառուկյանը կարող է ներգրավել իր տարբեր կապերի միջոցով տարբեր տեղերից՝ սկսած արաբական երկրներից․ «Վիդյոներ կան, թե Ծառուկյանը որտեղից կարող է փող բերել, այդ մարդիկ թագավորական ընտանիքներից են»։

Есть видео, откуда Царукян добудет деньги – эти люди из королевских семей: М. Мелкумян (видео)
Вице-председатель партии «Процветающая Армения» Микаэл Мелкумян говорит, что на этот раз очередь стать главой государства за Гагиком Царукяном, и власти будут сформированы их голосами. «Голоса ППА будут решающими», - уверен депутат.
М. Мелкумян также считает, что судьба властей решится всего за 2-3 дня до выборов, 17-18 июня настроения избирателей поляризуются. «В парламент пройдут крупные силы, три или четыре силы», - добавляет он.
Обратившись к погашению около 2 млн кредитов, М. Мелкумян сказал, что для этого необходимо около 1,1 млрд. долларов, которые Г. Царукян может привлечь посредством своих связей из различных мест, начиная с арабских стран: «Есть видео, откуда Царукян может принести деньги, эти люди из королевских семей».