Արմեն Գրիգորյանի համոզմամբ՝ ՀԱՊԿ-ին դիմելը կօգնի լուծել Սյունիքում ստեղծված իրավիճակը
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը համոզված է, որ Հայաստանի կողմից ՀԱՊԿ-ում գործընթաց սկսելը կօգնի ամբողջական լուծել Սյունիքի շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Այս մասին ասել է «Լուրեր»-ի հետ զրույցում:
«Ինչպես գիտեք, այսօր Անվտանգության խորհրդի նիստ է տեղի ունեցել: Մենք որոշել ենք դիմել ՀԱՊԿ-ին և գործընթաց ենք սկսել, համոզված ենք,որ այս գործընթացը օգնելու է,  որպեսզի խնդիրը ամբողջությամբ լուծենք: Համոզված եմ , որ սա ժամանակի հարց է»,- ասել է Գրիգորյանը:
Գրիգորյանն ընդգծել է, որ խնդիրը միանշանակ լուծվելու է դաշնակիցների հետ համատեղ:
«Մենք սա չենք դիտարկում որպես լոկալ խնդիր, սա ավելի լայնամասշտաբ գործողությունների հիմք ունի»,- հավելել է Գրիգորյանը:

Армен Григорян убеждён: обращение в ОДКБ поможет полностью урегулировать ситуацию вокруг Сюника
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян убежден, что запуск Арменией процесса в ОДКБ поможет полностью урегулировать ситуацию вокруг Сюника. Об этом Григорян сказал в беседе с программой «Новости».
«Как знаете, сегодня состоялось заседание Совета безопасности. Мы решили обратиться в ОДКБ и начали процесс. Мы уверены, что этот процесс поможет решить проблему полностью. Убежден, что это вопрос времени», - сказал Григорян.
Григорян подчеркнул, что вопрос обязательно будет решен вместе с союзниками.
«Мы не считаем это вопросом локального значения, это основа для более масштабных действий», - добавил Григорян.