425 նոր դեպք, 714 առողջացած․ կորոնավիրուսային իրավիճակը
Մայիսի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 218325 դեպք, որոնցից 202273-ն` առողջացած, 4192-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10828 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1004873 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3964 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 425 նոր դեպք: Ունենք 714 առողջացած և 14 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1032 է:

425 новых случаев, 714 граждан выздоровели: коронавирусная обстановка
По состоянию на 11:00 6 мая в Армении подтверждено 425 новых случаев заболевания коронавирусом, 714 граждан выздоровели, 14 скончались. За один день было проведено 3964 теста. Таким образом, общее количество тестов достигло 1 004 873.
Всего подтверждено 218325 случаев заболевания коронавирусом, из которых 202273 были вылечены, а 4192 закончились смертельным исходом. 10828 пациентов в настоящее время проходят курс лечения от коронавирусной болезни.
Накануне было зарегистрировано 3 случая смерти зараженных коронавирусной инфекцией, но смерть наступила от другого заболевания. Всего таких дел 1032.