Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Էդվարդ Չուբարյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս, ՀՀ գիտության վաստակավոր գործիչ Էդվարդ Չուբարյանին՝ ծննդյան 85-ամյակի առթիվ։
«Չուբարյանների հայտի տոհմի ավանդույթներն արժանի շարունակություն ունեն՝ ի դեմս Ձեր գիտամանկավարժական բեղմնավոր գործունեության: Դրա վկայությունը Ձեր արժեքավոր աշխատություններն ու հետազոտությունները, գիտական տեսությունների մշակումներն ու մեծ հեղինակությունն են գիտության ու կրթության ասպարեզում և հատկապես Երևանի պետական համալսարանում՝ որպես գիտնական, մանկավարժ և կազմակերպիչ, այդ թվում՝ դասախոս, ամբիոնի վարիչ, պրոռեկտոր:
Այսօր էլ Դուք շարունակում եք ձեր գիտելիքը, փորձն ու եռանդը ծառայեցնել գիտությունը հարստացնելուն և սերունդներ կրթելուն»,- նշվում է ուղերձում:

Армен Саркисян поздравил академика НАН РА Эдварда Чубаряна
Президент Республики Армения Армен Саркисян в связи с 85-летием направил академику Национальной академии наук Республики Армения, заслуженному деятелю науки Эдварду Чубаряну поздравительное послание.
«Традиции известного рода Чубарянов имеют достойное продолжение в виде Вашей плодотворной научно-педагогической деятельности. Свидетельство тому - Ваши ценные работы и исследования, разработки научных теорий и Ваш большой авторитет в области науки и образования, особенно в Ереванском государственном университете, как ученого, педагога и организатора, заведующего кафедрой и проректора.
И сегодня Вы своими знаниями, опытом и энергией служите делу обогащения науки и образования поколений», - говорится в послании президента.