Armonia_2020_Full_182
ARMONIA կրթական հարթակը կրկին որոնում է աշխարհի հայ երիտասարդ տաղանդների: www.armonia.me կայքում սկսվել է երաժշտական ​​մրցույթը`աջակցելու դասական երաժշտության երիտասարդ կատարողներին:
ARMONIA 2021 մրցույթի կազմակերպիչ Armenian Assembly ՀԿ-ն հրավիրում է մասնակցության  9-ից 17 տարեկան բոլոր երիտասարդ երաժիշտներին, ովքեր նվագում են փողային, լարային կամ ստեղնաշարային
գործիքներ և ունեն դասական երաժշտական կրթություն։
Ինչպես 2020 թվականին, մրցույթն  անցկացվում է առցանց՝  www.armonia.me կայքում։  Մրցույթը նախատեսում է 4 դրամաշնորհ մասնակիցների երեք տարիքային խմբերի համար՝
• 9-ից 11 տարեկան,
• 12-ից 14 տարեկան,
• 15-ից 17 տարեկանը ներառյալ,
• «Հանդիսատեսի համակրանք»
Ըստ ARMONIA 2021 մրցույթի արդյունքների՝ Armenian Assembly-ն յուրաքանչյուր կարգի
հաղթողին կպարգևատրի դրամաշնորհ,  որը դափնեկիրները կկարողանան
օգտագործել բացառապես ստեղծագործական զարգացման և կրթական նպատակով։ Ինչպես նաև դափնեկիրները կընդգրկվեն Armenian Assembly-ի կողմից իրականացվող՝
Երիտասարդ տաղանդների աջակցման ծրագրում:
Մրցույթն  անցկացվելու է  երկու փուլով`տեսագրությունների հիման վրա։
1. Առաջին փուլ՝ Նախընտրականլ։ Ապրիլի 1-ից մինչև մայիսի 10-ը մրցույթի կայքում կկատարվի առցանց դիմումների ընդունում, իսկ մայիսի 11-ից 18-ը Նախընտրական փուլի ժյուրիի անդամները կընտրեն յուրաքանչյուր տարիքային խմբի լավագույն կատարողներին։ Եզրափակիչ փուլ կանցնեն 15 կատարող։
2. Երկրորդ փուլ՝ Եզրափակչլ։ Մայիսի 19-ից 25-ը Եզրափակիչ փուլի ժյուրիի անդամները կընտրեն հաղթողներ յուրաքանչյուր տարիքային խմբից։
2021-ին Եզրափակիչ փուլի ժյուրիի անդամների կազմում ընդգրկված են համաշխարհային մաշտաբի  երաժշտության ոլորտի ներկայացուցիչներ՝ Կոնստանտին Օրբելյան (ԱՄՆ), Սերժ Թանկյան (ԱՄՆ), Ջիվան Գասպարյան (Հայաստան), Սերգեյ Սմբատյան (Հայաստան), Միխաիլ Խոխլով (ՌԴ), Ստաս Նամին (ՌԴ), Աննա Կասյան (Ֆրանսիա), Աննա Ագլատովա (ՌԴ), Արտյոմ Մանուկյան (ԱՄՆ), Ջիվան Գասպարյան կրթսեր (Հայաստան), Տիգրան Հեքեքյան (Հայաստան)։
Սերժ Թանկյան. ARMONIA 2021 Եզրափակիչ փուլի Ժյուրիի անդամ.«Բարև! Ես Սերժ Թանկյանն եմ: Եթե դու հայ դասական երաժիշտ ես, 9-ից 17 տարեկան, լրացրու՛ մասնակցության հայտը armonia.me կայքում: Այն մեծ մրցույթ է, որի շրջանակներում նախատեսվում է տրամադել 4 դրամաշնորհ: Ես կլինեմ ժյուրիի կազմում, այնպես որ կկարողանամ լսել ձեր կատարումները: Մաղթում եմ հաջողություն»։
Կոնստանտին Օրբելյան. ARMONIA 2021 Եզրափակիչ փուլի Ժյուրիի անդամ.«Ուրախ եմ հայտնել, որ Armenian Assemlby-ն փնտրում է երաժշտական ​​մեծ տաղանդներ: Մենք ՝ հայերս, շատ տաղանդավոր պատանիներ ունենք: Անհամբեր կսպասեմ տեսնել ձեր կողմից ներկայացված կատարումները»:
Տիգրան Հեքեքյան, ARMONIA 2021 Եզրափակիչ փուլի Ժյուրիի անդամ.«Սիրելի երիտասարդ երաժիշտներ, Armenian Assembly-ն հերթական անգամ անցկացնում է երիտասարդ տաղանդավոր երաժիշտների համար նախատեված մրցույթ, և ես համոզված եմ, որ հայերն ունեն շատ տաղանդավոր երեխաներ, երիտասարդներ և կատարողներ: Մասնակցեք մրցույթին, ներկայացրեք ձեր հայտը և ցույց տվեք ձեր հնարավորությունները: Մաղթում եմ հաջողություն»:
Մայիսի 19-ին մրցութի կայքում կհրապարակվեն եզրափակիչ փուլ անցած մասնակիցների ելութները, և մինչև մայիսի 25-ը ներառյալ՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում ARMONIA կրթական հարթակի կայք այցելուները կկարողանան քվեարկել իրենց նախընտրած մասնակցի օգտին: Հանդիսատեսի քվեարկության արդյունքների համաձայն՝ կընտրվի չորրորդ դրամաշնորհի՝ «Հանդիսատեսիհամակրանք» մրցանակի հաղթողը 2021 թվականին ARMONIA կրթական հարթակի հիմնական խնդիրն է ընդլայնել մրցույթի աշխարհագրությունը և մասնակիցներ ներգրավել ամբողջ աշխարհից:
2018 թվականից ի վեր Armenian Assembly- ին աջակցել է դասական երաժշտության և սպորտի ոլորտում զարգացող 12 երիտասարդ տաղանդների:
Armenian Assembly հասարակական կազմակերպություն առաքելությունն է Հայաստանում և սփյուռքում մշակույթի, կրթության, զբոսաշրջության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում սոցիալ-ձեռներեցության նախագծերի աջակցությունն ու իրականացումը: Իր ակտիվ գործունեության վերջին երկու տարվա ընթացքում կազմակերպությունն իրականացրել և աջակցել է ավելի քան 35 նախագծի Հայաստանում և սփյուռքում:

Armonia_2020_Full_182
Образовательная платформа АРМОНИЯ вновь начала поиск юных талантов армянского мира. На сайте www.armonia.me стартовал музыкальный конкурс поддержки молодых исполнителей классической музыки на струнных, клавишных или духовых инструментах.
Организатор конкурса – Ассамблея Армян – приглашает к участию решительных  юных музыкантов-инструменталистов в возрасте от 9 до 17 лет, имеющих музыкальное образование. Как и в 2020 г. АРМОНИЯ открыта для всех желающих. Подача заявок традиционно проходит  на сайте www.armonia.me в онлайн-режиме. В конкурсе предусмотрено четыре гранта для виртуозов трех возрастных категорий :
• Категория I: от 9 до 11 лет;
• Категория II: от 12 до 14 лет;
• Категория III: от 15 до 17 лет;
• и «Приз зрительских симпатий».
Лауреатам конкурса АРМОНИЯ 2021 Ассамблея Армян вручит гранты (денежный приз), которые они смогут использовать в целях профессионального развития и обучения, и включит  их в свою Программу поддержки юных талантов. Лауреаты примут участие в онлайн-концерте 1 июня 2021 г.
В рамках конкурса запланировано проведение двух этапов по видеозаписям:
1. Первый этап – Отборочный. В туре с 1 апреля по 10 мая 2021 г. на портале конкурса принимаются  онлайн-заявки, а с 11 по 18 мая 2021 г.  пройдет предварительный отбор 15 лучших заявок в каждой возрастной категории.
2. Второй этап – Финальный. В ходе  тура с 19 по 25 мая члены Жюри Финального этапа определят победителей в трех возрастных категориях.
В 2021 г. в Жюри Финального этапа вошли представители музыкальной индустрии высочайшего мирового уровня – Константин Орбелян (США), Серж Танкян (США), Дживан Гаспарян (Армения), Сергей Смбатян (Армения), Михаил Хохлов (РФ), Стас Намин (РФ), Анна Касьян (Франция), Анна Аглатова (РФ), Артем Манукян (США), Дживан Гаспарян мл. (Армения), Тигран Экекян (Армения).
Серж Танкян, Жюри Финального этапа, АРМОНИЯ 2021. Выдающийся поэт, композитор и визуальный артист. Солист музыкальной группы SYSTEM OF A DOWN – обладателя премии «ГРЭММИ» и мультиплатиновых альбомов.
«Привет! Я Серж Танкян. Если ты музыкант, исполняющий классическую музыку, с армянскими корнями, тебе от 9 до 17 лет, подай заявку на сайте armonia.me. Это масштабный конкурс с 4 грантами. Я буду в составе жюри и смогу услышать твое исполнение. Удачи!».
Константин Орбелян, Жюри Финального этапа, АРМОНИЯ 2021. Дирижёр, пианист, художественный руководитель Национального Академического Театра Оперы и Балета Армении имени А. Спендиаряна, заслуженный артист РФ, четырежды номинант на премию «ГРЭММИ».
«Я очень рад сообщить, что Ассамблея Армян ищет большие таланты. У нас много талантливых детей. Очень жду Ваши заявки, чтобы мы услышали все наши замечательные молодые таланты».
Тигран Экекян, Жюри Финального этапа, АРМОНИЯ 2021.  Основатель, художественный руководитель и главный дирижер хора “Маленькие Певцы Армении”, профессор Ереванской Государственной Консерватории им. Комитаса, директор школы им. Саят-Новы.
«Дорогие юные исполнители! Ассамблея Армян в очередной раз проводит конкурс молодых талантливых музыкантов, и я уверен, что у армян много талантливых детей, юношей и исполнителей. Принимайте участие в этом конкурсе, проявите себя и подавайте заявки. Желаю вам удачи!».
19 мая на сайте конкурса будут опубликованы имена финалистов всех категорий и в течение недели до 25 мая включительно посетители сайта образовательной платформы АРМОНИЯ смогут проголосовать за понравившегося участника. По итогам зрительского голосования из финалистов будет выбран лауреат «Приза зрительских симпатий».
В 2021 году основная задача образовательной платформы АРМОНИЯ – расширить географию конкурса и привлечь участников из всех уголков мира.
С 2018 года Ассамблея Армян поддержала 12 юных талантов, развивающихся в сфере классической музыки и в спорте.
Ассамблея Армян – общественная организация поддержки и реализации социально-предпринимательских инициатив в сферах культуры, образования, туризма, IT и науки в Армении и диаспоре. Члены организации – выдающиеся представители армянской диаспоры, включая успешных, известных в мировом масштабе деятелей искусства, предпринимателей и высоко уважаемых ученых. С октября 2018 г. Ассамблея осуществила более 35 инициатив в Армении и диаспоре.