Արմեն Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հրավերով Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ, ապրիլի 15-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան:
Այցի շրջանակում նախատեսված է Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանի առանձնազրույցը Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ, որին կհաջորդի հանդիպումն ընդլայնված կազմով: Քննարկումների առանցքում կլինեն երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը և տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր, անդրադարձ կլինի նաև տարածաշրջանային խնդիրներին ու զարգացումներին:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են նաև նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպումները համայն Վրաստանի կաթողիկոս-պատրիարք Իլյա Երկրորդի, Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Արչիլ Թալակվաձեի հետ:

Армен Саркисян посетит Грузию с официальным визитом
Поддержи А1+!По приглашению президента Грузии Саломе Зурабишвили президент Республики Армения Армен Саркисян с супругой Нуне Саркисян 15 апреля с официальным визитом выедет в Грузию.
В рамках визита запланирована личная беседа президента Армении Армена Саркисяна с президентом Грузии Саломе Зурабишвили, за которой последует встреча в расширенном составе.
В центре обсуждений будут повестка двусторонних отношений и вопросы, касающиеся возможностей расширения взаимовыгодного сотрудничества в различных сферах, а также региональные проблемы и развития.
В ходе визита предусмотрены и встречи президента Армена Саркисяна с Католикосом - Патриархом всея Грузии Илией II, председателем Парламента Грузии Арчилом Талаквадзе.
Президент Саркисян посетит Кафедральную церковь Сурб Геворг Епархии Армянской апостольской церкви в Грузии.