Եթե ԱՄՆ-ը ու Եվրոպան չմիջամտեն, Քոչարյանը ՌԴ-ի օգնությամբ նորից իշխանության կգա․ Շանթ Հարությունյան (տեսանյութ)
«Ցեղակրոն» կուսակցության առաջնորդ Շանթ Հարությունյանն ասում է, որ Եթե ԱՄՆ-ու Եվրոպան չմիջամտեն, Ռուսաստանի օգնությամբ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը նորից իշխանության է գալու։ Նա պնդում է, որ այստեղ իշխանափոխություն կարող էր լինել անցած ամիս, երբ բանակի գեներալները ԳՇ նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանի գլխավորությամբ պահանջեցին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը, բայց ԱՄՆ-ը, Եվրոպան իրենց հայտարարություններով կանխեցին այդ գործընթացը։
Շ․Հարությունյանը նաև համոզված է, որ թե 1999թ․ Հոկտեմբերի 27-ի, թե 2008թ․ մարտի 1-ի ողբերգական իրադարձությունների վրա կա Ռուսաստանի ազդեցությունը։ «Մարտի 1-ին ոչ թե հայ ոստիկանն է խփել, այլ ռուս դիպուկահարը։ Ձայնագրություն կա, որտեղ երկրորդ ձայնն է լսվում, ես լսել եմ, որ ռուս կինն ասում է, մահացած մարդ եմ ուզում, ու կրակոց է լսվում»,- ասում է նա։
Վերջինս նաև ասում է, թե անցած տարի Արցախյան երկրորդ պատերազմի ժամանակ Ռուսաստանն այնպես դավաճանություն արեց Հայաստանի նկատմամբ, որ հիմա պատրաստ է այստեղ զոհաբերել իր գործակալներին, միայն թե պատասխանատվությունը գցի իր վրայից։

Если США и Европа не вмешаются, Кочарян при помощи РФ вновь придёт к власти: Шант Арутюнян (видео)
Лидер партии «Цехакрон» Шант Арутюнян говорит, что если США и Европа не вмешаются, при помощи России бывший президент Роберт Кочарян вновь придёт к власти. Он утверждает, что здесь могла быть смена власти в прошлом месяце, когда генералы армии во главе с бывшим главой Гентшаба Оником Гаспаряном потребовали отставки премьер-министра Никола Пашиняна, но США, Европа своими заявлениями предотвратили этот процесс.
Ш. Арутюнян также уверен, что в трагических событиях и 27-го октября 1999г., и 1-го марта 2008 года есть влияние России. «1-го Марта убил не армянский полицейский, а российский снайпер. Есть запись, где слышен второй голос, я слышал, что русская женщина говорит, хочу мёртвого человека, и слышится выстрел», - говорит он.
Последний также говорит, что в прошлом году во время Второй Арцахской войны Россия совершила такое предательство по отношению к Армении, что сейчас готова пожертвовать здесь своими агентами, только лишь стряхнуть с себя ответственность.