Ինձ միտումնավոր ճանաչել են ՀՀ քաղաքացի, որ իմ հասանելիքը չտան. Մելիքսեթ Գաբոյան (տեսանյութ)
Նախկին զինվորական, ավագ ենթասպա Մելիքսեթ Գաբոյանը, որն արդեն 17 տարի պայքարում է իր իրավունքների համար, այսօր  ակցիա էր իրականացնում ՀՀ Ոստիկանության շենքի դիմաց։
Շիրակի մարզի բնակիչը պնդում է՝ Սահմանապահ զորքերի հրամանատարությունն իրեն ապօրինի կերպով ճանաչել է ՀՀ քաղաքացի և աշխատավարձը քիչ է վճարել։
«ԽՍՀՄ անձնագրով 1994-2004 թվականներին ծառայել եմ Սահմանապահ զորքերում։ ԽՍՀՄ անձնագրի հիման վրա 5 անգամ պայմանագիր է կնքվել Ռուսաստանի Դաշնության սահմանապահ զորքերի հետ, վերջին պայմանագիրը կնքվել է 2003 թվականին»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց նախկին զինծառայողը։
Նա նշեց, որ այս տարվա փետրվարի 24-ին հանդիպել է ՀՀ Ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանի հետ և ներկայացրել իր դիմում-բողոքը, սակայն պատասխանն իրեն չի բավարարել։
Ոստիկանության աշխատակիցները որոշ ժամանակ անց մոտեցան և ասացին, որ Վահե Ղազարյանն այսօր 16։00-ին կրկին կընդունի նրան։

Меня преднамеренно признали гражданином РА, чтобы не дать то, что мне причитается: Меликсет Габоян (видео)
Бывший военный, старший прапорщик Меликсет Габоян, который уже 17 лет борется за свои права, сегодня проводит акцию напротив здания Полиции РА.
Житель Ширакской области утверждает: Командование пограничными войсками его незаконно признало гражданином РА и выплатило низкую зарплату.
«С паспортом СССР в 1994-2004 годах я служил в Пограничных войсках. На основании паспорта СССР 5 раз заключался договор с пограничными войсками Российской Федерацией, последний договор был заключён в 2003 году», - сказал бывший военнослужащий в беседе с «А1+».
Он отметил, что 24-го февраля сего года встретился с начальником Полиции РА Вагэ Казаряном и представил своё заявление-жалобу, однако ответ его не удовлетворил.
Сотрудники полиции спустя некоторое время подошли и сказали, что Вагэ Казарян вновь примет его сегодня в 16:00.