Անդրանիկ Սիմոնյանը նշանակվել է ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Անդրանիկ Սիմոնյանին ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ նշանակելու մասին: Այս մասին հրամանագիր է ստորագրել  ՀՀ նախագահը։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի.
Անդրանիկ Սիմոնյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ»,- ասված է նախագահի հրամանագրում:
Մինչ այդ վարչապետի որոշմամբ Անդրանիկ Սիմոնյանն ազատվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնից:

Андраник Симонян назначен заместителем директора СНБ Армении
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ о назначении Андраника Симоняна заместителем директора СНБ.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно ч. 1 ст. 133 Конституции Республики Армения, а также ч. 2 ст. 18 Закона Республики Армения “О службе в органах национальной безопасности”,
назначить Андраника Симоняна заместителем директора Службы национальной безопасности Республики Армения”, - говорится в указе президента.
До этого решением премьер-министра Андраник Симонян был освобожден с должности заместителя председателя Следственного комитета Республики Армения.