Հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակը ներկայացրել է 2020-ի հաշվետվությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրդարադատության նախարարությունն առաջիկա շաբաթների ընթացքում, որոշակի պարբերականությամբ, այս ձևաչափով կներկայացնի Արդարադատության նախարարության՝ նախորդ տարվա ընթացքում քաղաքացիներին առնչվող ոլորտներում արձանագրած ձեռքբերումները։
Այս հրապարակումը վերաբերում է 2020 թվականի հուլիսի 22-ին, Երևանի կենտրոնում` Վազգեն Սարգսյան 3 հասցեում, գործարկված Հանրային ծառայությունների մատուցման միասնական գրասենյակին: Այն բացումից հետո՝ շուրջ հինգ ամիսների ընթացքում (մինչև 2020 թվականի դեկտեմբերի 31), սպասարկել է 13 հազար 650 քաղաքացու։
Հիշեցնենք, որ Միասնական գրասենյակում մատուցվում են՝
- Իրավաբանական անձանց ռեգիստրի գործակալության,
- Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալության,
- Ազգային արխիվի,
- Սոցիալական ապահովության ծառայության,
- Կադաստրի կոմիտեի,
- Պետական եկամուտների կոմիտեի,
- Միգրացիոն ծառայության,
- Թաղման բյուրոյի շուրջ 97 ծառայություններ։
Նույն վայրում նոտարական ու Անձնագրերի և վիզաների վարչության ծառայությունները՝ շուտով։
Այս կառույցներից միաժամանակ ծառայություններ ստանալու համար այլևս անհրաժեշտ չէ այցելել տարբեր հասցեներում գտնվող պետական մարմիններ։
Արդարադատության նախարարությունը նախատեսում է առնվազն մեկական Միասնական գրասենյակներ գործարկել յուրաքանչյուր մարզկենտրոնում (այս պահին Իջևանում այն արդեն գործում է Հայփոստի բաժանմունքում (Երևանյան 10)):

Единый офис по предоставлению общественных услуг представил отчёт за 2020 год
В течение ближайших недель Министерство юстиции с определенной периодичностью будет представлять достижения Министерства юстиции, зафиксированные в прошлом году в сферах, касающихся работы с гражданами. Об этом сообщает Министерство юстиции Армении.
Министерство опубликовало видеоматериал, который освещает работу Единого офиса по предоставлению общественных услуг, открывшемуся в центре Еревана по адресу: Вазгена Саркисяна 3  22 июля 2020 года. После его открытия, в течение пяти месяцев (до 31 декабря 2020 года), он обслужил 13 650 граждан.
В Едином офисе представлены услуги
Агентства регистра юридических лиц,
Агентства ЗАГСа,
Национального архива,
Службы социального обеспечения,
Комитета кадастра,
Комитета государственных доходов,
Миграционной службы,
Около 97 служб похоронного бюро.
В том же месте скоро будут действовать и Нотариальная служба и Управление паспортов и виз.
Без посещений государственных органов, находящихся по разным адресам, все услуги можно получить одновременно в этой одной структуре.
Министерство юстиции планирует задействовать, по меньшей мере, по одному Единому офису и в каждом областном центре. На данный момент Единый офис уже действует в Иджеване в отделении “Айпост” по адресу: ул. Ереванская 10.