Նոր իրողությունները նոր պահանջներ են թելադրում. ԱՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է արդարադատության նախարարին և գլխավոր դատախազին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 29-ին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է ԱՀ արդարադատության նախարար Կարեն Դանիելյանի ու գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանի հետ:
Քննարկվել են օրենսդրական փոփոխությունների հետ կապված հարցեր: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժինը:
«Նոր իրողությունները նոր պահանջներ են թելադրում, քաղաքացիների կողմից հարցեր են բարձրացվում, դրանց արձագանքել է պետք»,- ասել է Արթուր Թովմասյանը:
Արդարադատության նախարարի ու գլխավոր դատախազի հետ օրենսդիրի ղեկավարը քննարկել է նոր օրենսդրական փոփոխությունների, շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի սահմանադրությանը համապատասխանեցնելու հետ կապված հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել անվտանգության խորհրդի գրասենյակում մշակված օրինագծերին: Արդարադատության նախարարը տեղեկացրել է, որ օրինագիծը փոխանցվել է իր ղեկավարած գերատեսչություն ու գտնվում է լրամշակման փուլում: