Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ազգային ժողովրդավարական բևեռի խորհրդի անդամների հետ (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Ազգային-ժողովրդավարական բևեռի խորհրդի անդամների հետ:
Քննարկվել են երկրում ստեղծված իրավիճակը, ներքին և արտաքին մարտահրավերները, ներքաղաքական ճգնաժամի հաղթահարման ուղիները:
Խորհրդի անդամները նշել են, որ համակարծիք են պատերազմից հետո ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման վերաբերյալ Հանրապետության նախագահի մոտեցումներին և նախագահական ինստիտուտը դիտարկում են որպես կայունացնող գործոն:
Ներկայացնելով իրենց տեսակետներն ու դիրքորոշումը՝ նրանք նշել են, որ իրավիճակի հանգուցալուծումը տեսնում են երկու փուլով՝ նախ, երկրում հաշտության մթնոլորտի ստեղծում և ժամանակավոր կառավարություն ձևավորում, որը պետք է կատարի կենսականորեն անհրաժեշտ անցումային քայլեր, հետո միայն՝ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացում:

Армен Саркисян встретился с членами Совета Национально-Демократического полюса (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с членами Совета Национально-Демократического полюса.
Были обсуждены сложившаяся в стране ситуация, внутренние и внешние вызовы, пути преодоления внутриполитического кризиса.
Члены совета отметили, что согласны с подходами президента Республики к вопросу разрешения сложившейся после войны ситуации и рассматривают президентский институт как стабилизирующий фактор.
Представляя свою точку зрения и позицию, они отметили, что развязку ситуации видят в два этапа: первый - создание в стране атмосферы примирения и формирование Временного правительства, которое должно предпринять жизненно необходимые переходные шаги,  и лишь затем - проведение внеочередных парламентских выборов.