161923035_2532457480383123_7886892835161980689_o
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը և հանձնաժողովի անդամ Էդգար Ճաղարյանը երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնել են Մոսկվա:
Այցի շրջանակում ՏՄՊՊՀ նախագահը հանդիպում կունենա ՌԴ դաշնային հակամենաշնորհային ծառայության ղեկավար Մաքսիմ Շասկոլսկու հետ: Երկու երկրների մրցակցային մարմինների ղեկավարները կքննարկեն դեղերի շրջանառության ոլորտում մրցակցության զարգացման վերաբերող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:
Հանդիպման շրջանակում կստորագրվի մրցակցության քաղաքականության ոլորտում փոխըմբռնման հուշագիր ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի և ՌԴ դաշնային հակամենաշնորհային ծառայության միջև:
Նախատեսվում է նաև ՀՀ ՏՄՊՊՀ նախագահի հանդիպումը ԵՏՀ մրցակցության և հակամենաշնորհային կարգավորման հարցերով կոլեգիայի անդամ (նախարար) Արման Շակկալիևի հետ:

161923035_2532457480383123_7886892835161980689_o
Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Республики Армения Гегам Геворкян и член комиссии Эдгар Чагарян с двухдневным рабочим визитом выехали в Москву.
В рамках визита председатель ГКЗЭК встретится с руководителем Федеральной антимонопольной службы РФ Максимом Шаскольским. Руководители этих органов обеих стран обсудят вопросы, касающиеся развития конкуренции в сфере обращения лекарственных средств, а также и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.
В рамках встречи будет подписан Меморандум о взаимопонимании между Государственной комиссией по защите экономической конкуренции Армении и Федеральной антимонопольной службой РФ.
Также запланирована встреча председателя ГКЗЭК с членом Коллегии (министром) по конкуренции и антимонопольному регулированию ЕЭК Арманом Шаккалиевым.