Միխայիլ Զուրաբովը վարչապետին է ներկայացրել ներդրումային ծրագրեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ուկրաինայում Ռուսաստանի նախկին դեսպան, Ռուսաստանի առողջապահության և սոցիալական զարգացման նախկին նախարար, գործարար Միխայիլ Զուրաբովին:
Զրուցակիցները քննարկել են սոցիալ-տնտեսական ոլորտում համագործակցության զարգացման և այդ ուղղությամբ ծրագրերի իրականացման հեռանկարները:
Վարչապետը կարևորել է օտարերկրյա ներդրումների ներգրավումը Հայաստանի տնտեսության մեջ՝ նշելով, որ կառավարությունը շարունակական միջոցառումներ է իրականացնում գործարար և ներդրումային միջավայրի բարելավման ուղղությամբ:
Միխայիլ Զուրաբովը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և վարչապետին ներկայացրել ներդրումային ծրագրերը, որոնք նախատեսվում է իրականացնել Հայաստանում:
Զրուցակիցները քննարկել են սոցիալական, առողջապահական համատեղ նախաձեռնությունների հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:

Михаил Зурабов представил премьер-министру инвестиционные программы
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял бывшего посла России в Украине, бывшего министра здравоохранения и социального развития РФ, бизнесмена Михаила Зурабова.
Собеседники обсудили перспективы развития сотрудничества в социально-экономической сфере и реализации программ в этом направлении.
Премьер-министр отметил важность привлечения иностранных инвестиций в экономику Армении, подчеркнув, что правительство принимает продолжительные меры по улучшению предпринимательской и инвестиционной среды.
Михаил Зурабов поблагодарил за прием и представил премьер-министру инвестиционные программы, которые планируется реализовать в Армении.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с возможностями совместных социальных и медицинских инициатив.