Արցախում նոր պատերազմ սկսելու մասին խոսակցություններն անհիմն են. Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է ԱՀ ՊԵԿ աշխատակիցների հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 12-ին այցելել է ԱՀ պետական եկամուտների կոմիտե և հանդիպել մի խումբ աշխատակիցների հետ:
Քննարկվել են երկրում ստեղծված հետպատերազմյան իրավիճակը, առկա խնդիրների հաղթահարման եղանակներն ու հեռանկարները: Նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ, ի հեճուկս տարբեր խոսակցությունների, Արցախը չի հրաժարվելու անկախության ճանապարհից և, Պաշտպանության բանակի ու ռուսական խաղաղապահ զորակազմի աջակցությամբ, կառուցելու է իր անվտանգության համակարգը՝ երկարատև ժամանակահատվածում իրականացնելով տնտեսական զարգացման ծրագրեր:
Արայիկ Հարությունյանը հորդորել է տուրք չտալ Արցախում նոր պատերազմ սկսելու մասին անհիմն խոսակցություններին, որոնք ավելի շատ միտված են բնակչության շրջանում տարատեսակ խուճապային տրամադրությունների ստեղծմանը: Նա կոչ է արել հասարակությանը բոլոր ջանքերը միասնականորեն ուղղել պատերազմի հետևանքների վերացմանը և պետության անվտանգային ու սոցիալ-տնտեսական երկարաժամկետ զարգացմանը:

Слухи о начале новой войны в Арцахе беспочвенны: Араик Арутюнян встретился с сотрудниками КГД Арцаха (видео)
Поддержи А1+!Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 12 марта посетил Комитет государственных доходов и встретился с группой сотрудников.
Была обсуждена послевоенная ситуация в стране, пути и перспективы преодоления существующих проблем.
Президент Арутюнян подчеркнул, что вопреки разным слухам, Арцах не сойдет с пути независимости, и при поддержке Армии обороны и российских миротворческих сил построит свою систему безопасности, реализуя долгосрочные программы экономического развития.
Араик Арутюнян призвал не поддаваться необоснованным слухам о начале новой войны в Арцахе, которые в большей степени направлены на создание различных панических настроений среди населения.
Он призвал общество приложить максимум усилий для устранения последствий войны и обеспечения долгосрочной безопасности и социально-экономического развития государства.