«Տեղեկությունը, թե իբրև «Օնիկ Գասպարյանը ցանկացել է բանակը դուրս հանել փողոց, սակայն հրամանին ենթարկվողներ չեն եղել», ակնհայտ կեղծիք է»․ հայտարարություն
ԶՈՒ ԳՇ տեղեկատվության բաժնի պետ Սամվել Ասատրյանը ֆեյսբուքյան էջում գրում է․
«Մամուլում ակտիվորեն շրջանառվող տեղեկությունը, թե իբրև «ԶՈւ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը ցանկացել է բանակը դուրս հանել փողոց, սակայն հրամանին ենթարկվողներ չեն եղել», ոչ միայն չափազանց հեռու է իրականությունից, այլև ակնհայտ կեղծիք է և մանիպուլացիա։
Խստորերն դատապարտում ենք նման գործելաոճը, լրատվամիջոցներին հորդորում ենք «մեզ հասած տեղեկություններով» ոճի՝ բարձր լրագրությանը ոչ հարիր աշխատելաոճ չդրսևորել, մեր քաղաքացիներին էլ խորհուրդ ենք տալիս չհետևել նմանաբնույթ սադրանքներին։
Նաև հայտնում ենք, որ իրավունքի գերակայությունն ապահովելու նպատակով ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբն արդեն իսկ դիմել է ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ խնդրանքով՝ ուսումնասիրելու «Ժամանակ» թերթում հրապարակված «Հրամանին չեն ենթարկվել․ ի՞նչ է ցանկացել անել Օնիկ Գասպարյանը» հոդվածում առկա առերևույթ հանցակազմի հատկանիշներ պարունակող նյութերը և, հիմքերի հաստատման դեպքում, նախապատրաստված նյութերով քրեական գործ հարուցելու, որի արդյունքում մեղավոր անձինք օրենքով սահմանված կարգով կենթարկվեն պատասխանատվության»։

«Информация о том, что якобы “начальник Генштаба ВС Оник Гаспарян хотел вывести армию на улицу, но никто не подчинился приказу”, является явной фальсификацией»
Начальник отдела информации Генерального штаба ВС Армении Самвел Асатрян опровергает распространяемую в прессе информацию о том, что «начальник Генерального штаба ВС Оник Гаспарян хотел вывести армию на улицу, но никто не подчинился приказу».
«В СМИ активно муссируется информация о том, что якобы “начальник Генштаба ВС Оник Гаспарян хотел вывести армию на улицу, но никто не подчинился приказу”, которая не только далека от реальности, но и является явной фальсификацией и манипуляцией.
Мы решительно осуждаем такой образ действий, призываем СМИ не использовать стиль работы «по дошедшей до нас информации», который не подходит для высокой журналистики, и советуем нашим гражданам не поддаваться таким провокациям.
Сообщаем также, что в целях обеспечения верховенства закона Генеральный штаб ВС Армении уже обратился в Генеральную прокуратуру Армении с просьбой изучить опубликованную в газете “Жаманак” статью “Не подчинились приказу: что хотел сделать Оник Гаспарян?”, которая содержит признаки явного преступления, и в случае подтверждения оснований по подготовленным материалам возбудить уголовное дело, по результатам которого виновные будут привлечены к ответственности в установленном законом порядке».