2008 թվականի մարտի 1-ին տեղի ունեցած դեպքերը ցավ են բոլորիս համար. նախագահ Արմեն Սարգսյան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի անունից այսօր առավոտյան ծաղիկներ են դրվել Մյասնիկյանի արձանի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցել 2008թ. մարտի 1-ի ողբերգական դեպքերի զոհերի հիշատակին:
«2008 թվականի մարտի 1-ին տեղի ունեցած դեպքերը, որոնց հետևանքով ունեցանք անմեղ զոհեր, ցավ են բոլորիս համար:
Քաղաքական պայքարը չպետք է դուրս գա օրինականության շրջանակից, չպետք է տանի ցնցումների և անկայունության, հակասությունները չպետք է վերածվեն անհանդուրժողականության, փոխադարձ ատելության մթնոլորտի, առավել ևս՝ առճակատման և պառակտման:
Ես կրկին բոլորին կոչ եմ անում հանդուրժողականության եւ համերաշխության:
Մենք միասնությա՛ն և համերաշխությա՛ն կարիքն ունենք:
Հատկապես այսօր համախմբվածությունը և հանդուրժողականությունը կենսական են մեր պետության ու ժողովրդի համար»:

События 1 марта 2008 года - наша общая боль: президент Армен Саркисян
Поддержи А1+!В память о жертвах трагических событий 1 марта 2008 года, утром у памятника Мясникяна были возложены цветы от имени Президента Республики Армения Армена Саркисяна.
“События, произошедшие 1 марта 2008 года, в результате которых были невинные жертвы, наша общая боль. Политическая борьба не должна выходить за рамки законности, не должна приводить к потрясениям и к нестабильности, противоречия не должны превращаться в атмосферу нетерпимости, взаимной ненависти, тем более конфронтации и раскола.
Я вновь призываю всех к толерантности и солидарности.
Мы нуждаемся в единстве и солидарности.
Сегодня, более, чем когда-либо, сплоченность и толерантность жизненно важны для нашего государства и народа”, - говорится в послании президента.