Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք
Փետրվարի 23-ին կատարվել է 50 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 2 վարակակիր:
Արցախում 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3032 քաղաքացու հետազոտություն, որից 501-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2381 դեպք: Կատարվել է 20 480 թեստավորում:
Հորդորում ենք պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող՝ ԱՀ առողջապահության նախարարության կողմից առաջարկվող միջոցները:

В Арцахе выявлен 1 случай коронавирусной болезни
В Арцахе по результатам 50 тестов на COVID-19, проведенным 23-го февраля, выявлен 1 случай заражения.
“От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 2 пациента. В общей сложности в Арцахе в 2021 г. проведено 3 032 тестов на COVID-19, из которых 501 оказались с положительным результатом. Всего в Арцахе подтверждено 2 313 случаев COVID-19, проведено 20 480 тестов”, - сообщают в министерстве, призывая для предотвращения распространения коронавирусной инфекции соблюдать все меры, установленные Министерством здравоохранения Арцаха.