ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետն այցելել է 3-րդ զորամիավորում
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանը փետրվարի 9-ին աշխատանքային այցով եղել է 3-րդ զորամիավորումում։
Անցկացվել է հավաք-խորհրդակցություն, որին մասնակցել են զորամիավորման ենթակա զորամասերի հրամանատարներն ու տեղակալները, գումարտակների հրամանատարները, զորատեսակների և ծառայությունների պետերը։
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին են ներկայացվել առկա խնդիրները, սահմանային իրավիճակը, մարտական պատրաստության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված աշխատանքների ընթացքը։ Գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանը տվել է համապատասխան հրահանգներ հետագա ծառայության կազմակերպման և առկա խնդիրների լուծման վերաբերյալ։

Начальник Генштаба ВС Армении посетил 3-е войсковое объединение
9 февраля начальник Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения генерал-полковник Оник Гаспарян с рабочим визитом посетил 3-ю военную часть.
Было проведено собрание-совещание, в котором приняли участие командиры и заместители воинских частей, подлежащих соединению, командиры батальонов, начальники родов войск и служб.
Начальнику Генштаба Вооруженных сил были представлены существующие проблемы, пограничная ситуация, ход работ по повышению уровня боевой подготовки. Генерал-полковник Оник Гаспарян дал соответствующие инструкции по организации дальнейшей службы и решению существующих проблем.