«Թող ասելիքս ասեմ, իսկ հոգին, ով ուզում է ընդունել, կընդունի»․ Վիգեն Ստեփանյանի հիշատակին (տեսանյութ)
Հայաստանի պետական համազգային թատրոնն իր 20-րդ թատերաշրջանը տաս տարի առաջ բացեց Վիգեն Ստեփանյանի «Սեյլ» ներկայացման պրեմիերայով։ «Ա1+»-ը ներկա էր փորձին, և արխիվում պահպանվել են այդ կադրերը։
«Էս քաղաքում մարդիկ կարծես ուրիշ օրենքներով են ապրում։ Կարծում են, որ կյանքը վայելելու համար է», - ասում էր ներկայացման հերոսը, որին մարմնավորում էր հենց ինքը՝ Վիգեն Ստեփանյանը։
Տարբեր առիթներով «Ա1+»-ը զրուցել է երեկ վաղաժամ կյանքից հեռացած Վիգեն Ստեփանյանի հետ, որը ոչ միայն տաղանդավոր ու սիրված դերասան և ռեժիսոր էր, այլև երևանյան գույներից մեկը։
Երկրային կյանքից նրա հեռանալով՝ Երևանից պակասեց քաղաքի տղերքից մեկը։
«Ես ունեմ իմ խոսքը, իմ տեսակետը, ընդունեն, թե չընդունեն։ Թող ես իմ ասելիքն ասեմ, իսկ ականջը, որն ուզում է լսել, կլսի, հոգին, որ ուզում է ընդունել, կընդունի»,- «Ա1+»-ին տված հարցազրույցներից մեկում ասել էր Վիգեն Ստեփանյանը։

«Дайте мне высказаться, а душу, кто хочет принять – примет»: памяти Вигена Степаняна (видео)
Поддержи А1+!Государственный общенациональный театр Армении 20 лет назад открыл свой сезон премьерой спектакля Вигена Степаняна «Сейл». «А1+» присутствовал на репетиции, и в архиве сохранились эти кадры.
«В этом городе люди словно живут по другим законам. Думают, что жизнь дана для наслаждения», - говорит герой спектакля, которого воплощает сам Виген Степанян.
По различным поводам «А1+» беседовал со скоропостижно ушедшим из жизни вчера Вигеном Степаняном, который был не только талантливым и любимым актёром и режиссёром, но и одним из ереванских колоритов.
С его уходом из земной жизни в Ереване стало не хватать одного из его парней.
«У меня есть своё слово, своя точка зрения, принимай – не принимай. Дайте мне высказаться, а уши, которые хотят услышать, услышат, душа, которая хочет принять – примет», - сказал Виген Степанян в одном интервью «А1+».