Հանրապետության հրապարակում ընդդիմության նստացույցը շարունակվում է (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության հրապարակում տեղադրված վրաններում ընդդիմադիրների նստացույցը շարունակվում է։ Այսօր «Ա1⁺»-ի նկարահանող խումբը եղավ հրապարակում տեղադրված վրաններից մեկում, զրուցեց նստացույց իրականացնող քաղաքացիների հետ, վերջիններս պնդեցին, որ անկախ տոնական օրերից, շարունակելու են մնալ վրաններում և պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։
Քաղաքացիներից մեկն ասաց, թե մասնացել է պատերազմին և այսօր վարչապետին մի շարք հարցեր ունի տալու․
«Հոկտեմբերի 28-ից եղել եմ Ղարաբաղում, մեզ հայտարարել են հետնահանջ և ասել՝ կիրառվելու է այնպիսի զենք, որը հակառակորդին մեծ կորուստներ է պատճառելու, մենք հետ ենք նահանջել, պարզվել է դիրքերը տալիս են ադրբեջանցիներին, թող Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանի՝ ինչո՞ւ»։
Քաղաքացուն մտահոգում էր այն, որ արտահերթ ընտրությունների դեպքում Նիկոլ Փաշինյանը կարող է պետական լծակներն օգտագործել և կրկին ընտրվել։
Վրանում գտնվող մեկ այլ քաղաքացի էլ նշեց, թե Նիկոլ Փաշինյանը չի տիրապետում իր աշխատանքին, ասաց՝ նախկինում աջակցել է հեղափոխությանը, ինչի համար իրեն այսօր երկիր քանդող են անվանում․
«Ես կաթնամթերքի ոլորտի երկար տարիների մասնագետ եմ, ասում եմ՝ օրինակ ինձ տանեն օդանավակայան և ասեն պիտի նստես ինքնաթիռի ղեկին և թռնես, եթե ես դրա մասնագետը չեմ, ո՞նց թռնեմ։ Մարդ պետք է աշխատի այնտեղ , որտեղ որ մասնագետ է»,-նշեց քաղաքացին։

Сидячая забастовка оппозиции на площади Республики продолжается (видео)
Поддержи А1+!Сидячая забастовка в палатках, установленных на площади Республики, продолжается. Сегодня съёмочная группа «А1⁺» побывала в одной из установленных на площади палаток, побеседовала с гражданами, проводящими забастовку, последние утверждали, что, несмотря на праздничные дни, продолжат оставаться в палатках и требовать отставки Никола Пашиняна.
Один из граждан сказал, что он участвовал в войне и сегодня у него есть вопросы к премьер-министру:
«С 28-го октября я был в Карабахе, нам объявили отступление и сказали: будет применяться такое оружие, которое нанесёт большие потери противнику, мы отступили, оказалось, они отдают позиции азербайджанцам, пусть Никол Пашинян ответит: почему?»
Гражданина беспокоило то, что в случае внеочередных выборов Никол Пашинян может использовать государственные рычаги и избраться вновь.
Другой находившийся в палатке гражданин отметил, что Никол Пашинян не справляется со своей работой, сказал: прежде он поддерживал революцию, из-за чего его сегодня называют разрушающим страну:
«Я специалист в области молочных продуктов с многолетним стажем, говорю: к примеру, меня отвезут в аэропорт и скажут: ты должен сесть за руль самолёта и взлететь, если я не специалист в этом, как я полечу? Человек должен работать там, где он является специалистом»,- отметил гражданин.