Բազմաթիվ պատգամավորներ պատրաստ են քվեարկել մեր օգտին, երբ վարչապետը հրաժարական տա․ Է․Մարուքյան (տեսանյութ)
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը գտնում է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը չի կարողանալու իրականացնել իր հրապարակած ճանապարհային քարտեզի գործողությունները, քանի որ ավելի շուտ է հեռանալու իշխանությունից։ «Նա չի հասնելու այդ վեց ամսվա քարտեզին, որովհետև երկրի ապակայունացման, ցնցումների աղբյուրն է։ Նրանք չեն կարող կառավարել այդ ցնցումները։ Չունեն կառավարման գիտելիքներ ու փորձ»,- ասում է Է․Մարուքյանը։
Վերջինիս ներկայացմամբ՝ իրենք որոշակի աշխատանք տարել են «Իմ քայլը» խմբակցության անդամների հետ, և կան բազմաթիվ պատգամավորներ, որոնք պատրաստ են քվեարկել իր օգտին, երբ Ն․Փաշինյանը հրաժարական տա։ «Եվ մեր հնարավորություններն ավելի մեծ են, քան արտախորհրդարանական ուժերինը, որովհետև մենք ավելի չվախենալու ենք նրանց համար։ Գիտեն, մենք ով ենք, մեր հետևում ովքեր չկան կանգնած։ Ես նաև կարծում եմ, որ այլընտրանքային տարբերակ կարող է լինել փորձագետ վարչապետը»,- շարունակում է Է․Մարուքյանը։
Անդրադառնալով արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների հավանականությանը՝ ԼՀԿ ղեկավարն ասում է, թե իշխանությունների վարկանիշը գնալով նվազում է։ «Ինչքան այսպես շարունակեն, այնքան իրենց վարկանիշը կնվազի, գնալու են, փշրանքները հավաքեն։ Մի հարց տամ, իրենք կարողանալո՞ւ են գնալ Գորիս, Կապան՝ քարոզարշավ իրականացնելու։ Երես ունե՞ն, բակ, գյուղ մտնելու»,- հարցնում է Է․Մարուքյանը։

Многие депутаты готовы проголосовать за нас, когда премьер-министр подаст в отставку: Э. Марукян (видео)
Глава партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян считает, что премьер-министр Никол Пашинян не сможет осуществить действия из опубликованной им дорожной карты, поскольку раньше этого уйдёт из власти.  «Он не достигнет этой шестимесячной карты, так как является источником дестабилизации страны, сотрясений. Они не могут управлять этими сотрясениями. У них нет знаний и опыта в управлении»,- говорит Э. Марукян.
По его словам, они провели определённую работу с члемаи фракции «Мой шаг», и есть многочисленные депутаты, которые готовы проголосовать за него, когда Н. Пашинян подаст в отставку. «И у нас больше возможностей, нежели у внепарламентских сил, поскольку более нестрашные для них. Они знают, кто мытакие, кто не стоит за нами. Я также считаю, что в качестве альтернативного варианта может быть премьер-эксперт»,- продолжает Э. Марукян.
Обратившись к вероятности внеочередных парламентских выборов, глава ПСА говорит, что рейтинг властей постоянно падает. «Чем дольше будут так продолжать, тем больше снизится их рейтинг, пойдут собирать крохи. Задам один вопрос: они смогут поехать в Горис, в Капан, чтобы провести агитационную кампанию? Не постыдятся войти во двор, в село?»,- спрашивает Э. Марукян.