Այս իրավիճակում հնարավոր բախումները սարերի հետևում չեն. Սոֆյա Հովսեփյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ես կարծում եմ, որ պատերազմը չի ավարտվել, որովհետև մենք ունենք մի հարևան պետություն, որը բացառապես չի զսպվելու»,-այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասում է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այսօր հնչեցրած հայտարարություններին, թե նաև Զանգեզուրը, Սևանն ու Երևանը։
Հովսեփյանի խոսքով՝ Ալիևի ցանկացած հայտարարություն պետք է ազդակ լինի նաև տարածաշրջանում , իսկ մեր երկիրը այս պահին ամենօրյա գրաֆիկով պետք է պատրաստվի, որովհետև չի բացառվում, որ նորից պատերազմ սկսվի։
Ինչ վերաբերում է ներքաղաքական իրավիճակին, Հովսեփյանն ասում է՝ պետք է բոլորս գանք մեկ դաշտ, պատրաստվենք և փորձենք շտկել իրավիճակը․
«Այս իրավիճակում հնարավոր բախումները սարերի հետևում չեն»,-համոզված է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորը։
Հովսեփյանի համոզմամբ՝ կառավարությունը և ընդդիմությունը պետք է բանակցեն և հնարավոր լուծում գտնեն պետությունը պահպանելու համար․

В этой ситуации возможные столкновения не за горами: Софья Овсепян (видео)
«Думаю, что война не завершилась, потому что у нас есть соседнее государство, которое абсолютно не будет себя сдерживать»,- об этом в беседе с «А1+» говорит депутат от фракции «Мой шаг» Софья Овсепян, касаясь озвученного накануне заявления президента Азербайджана Алиева о Зангезуре, Севане и Ереване.
По словам Овсепян, любое заявление Алиева должно быть также сигналом в регионе, а наша страна сегодня в каждодневном графике должна готовиться, потому что не исключено, что война начнётся вновь.
Касательно внутриполитической обстановки, Овсепян говорит: мы все должны прийти в одно поле, подготовиться и попытаться исправить ситуацию:
«В этой ситуации возможные столкновения не за горами»,- убеждена депутат от фракции «Мой шаг».
По убеждению Овсепян, правительство и оппозиция должны вести переговоры и найти возможное решение для сохранения государства: