Ոստիկանությունը կոչ է անում օրինահարգության և համակեցության կանոնների պահպանման (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 8-ին հանրապետության ողջ տարածքում տեղի ունեցան անհնազանդության և բողոքի գործողություններ: Չնայած ոստիկանության կոչերին ու հորդորներին՝ նաև փողոցներ փակվեցին։
Ոստիկանությունն այդ ողջ ընթացքում պահպանել է հասարակական կարգը։ Որոշ դեպքերում, երբ խախտվել են այլ քաղաքացիների իրավունքները, ոստիկանության ծառայողները հորդորել են դադարեցնել գործողությունը։
Տեղաշարժի սահմանափակման գործողությունների ընթացքում, ցավոք, եղան նաև միջանձնային բախումների դեպքեր։ Այս պարագայում նույնպես ոստիկանությունն իրականացրել է կանխարգելիչ միջոցառումներ։
Այդ ընթացքում իրավախախտումներ կատարելու համար հանրապետության տարբեր բնակավայրերից ոստիկանության տարածքային բաժիններ են բերվել 100-ից ավելի անձինք, որոնց նկատմամբ կազմվել են վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ։ Երթևեկությանը խոչընդոտելու համար ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածք է տեղափոխվել 4 տրանսպորտային միջոց։
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, ոստիկանությունը կրկին կոչ է անում օրինահարգության և համակեցության կանոնների պահպանման: Հորդորում ենք ձեր սուբյեկտիվ հիմնական իրավունքներն իրականացնել բացառապես օրենքի շրջանակներում, չչարաշահել դրանք, հարգել համաքաղաքացիների իրավունքները։

Полиция призывает соблюдать нормы законопослушности и правила человеческого общежития (видео)
Поддержи А1+!Полиция Республики Армения призывает соблюдать нормы законопослушности и правила человеческого общежития. Полиция призывает граждан осуществлять свои права исключительно в рамках закона, и не злоупотреблять ими. Отмечается, что 8 декабря на всей территории республики прошли акции неповиновения и протеста.
“Несмотря на призывы и уговоры полиции, улицы были перекрыты. Все это время полиция поддерживала общественный порядок. В некоторых случаях, когда права других граждан нарушались, сотрудники милиции призывали демонстрантов прекратить акцию. Также были случаи и межличностных столкновений.
В этих случаях милиция также принимала профилактические меры. За это время в райотделы полиции из разных населенных пунктов республики за нарушения общественного порядка было доставлено более 100 человек, были составлены протоколы об административных правонарушениях. Четыре машины, перекрывающие движение транспорта, были доставлены на специально охраняемую территорию ГИБДД. Уважаемые граждане, полиция еще раз призывает к соблюдению норм законопослушности и правила человеческого общежития. Мы призываем вас осуществлять свои субъективные основные права исключительно в рамках закона, не злоупотреблять ими, уважать права и других граждан”, - говорится в призыве полиции.